Blokowanie programowi\usłudze dostępu do sieci

Witam.

Chciałbym zablokować połączenie z siecią usłudze (która jest również uruchomiona w postaci procesu z pliku exe) ale możliwie bez użycia programów zewnętrznych na Viście. Tzn prawdopodobnie za pomocą zapory systemowej lub routera (firmware tomato, ale tam chyba nie da się blokować programów).

Blokada ma działać tylko na ten program, cały pozostały ruch sieciowy ma być otwarty.

I przy okazji - jak sprawdzić czy usługa komunikuje się z siecią? Testowałem “netstat -b 5 > podglad.txt” w cmd ale nic z tych danych nie rozumiem.

Szukałem sporo w sieci oraz tu na forum ale oczywiście wszystkie odpowiedzi okazały się niewiele warte.

Zablokuj port na którym pracuje usługa w zaporze sieciowej.

netstat -b wszystkie programy aktualnie korzystające z połączenia internetowego.

Jak sprawdzić na którym porcie pracuje usługa?

Nie wiem kiedy ona się łączy z siecią, nie wiem czy ona w ogóle się łączy.

Jeśli jest to usługa, to powinna działać na jakimś zdefiniowanym porcie, o którym informację znajdziesz w programie lub na stronie producenta, ewentualnie na liście dobrze znanych portów i zarejestrowanych portów. Jeśli jest to jakaś zwykła aplikacja, to port jest w tym przypadku losowy i zmienny.

Aplikację możesz zablokować w zaawansowanych ustawieniach zapory sieciowej i nie ważna na jakim porcie ona działa, bo blokowana będzie tylko aplikacja, nie sam port.

Może napisz co to za aplikacja.