Blokowanie reklam [Android v4.4.2]

Witam serdecznie. Mam takie pytanie czy znacie dobry użyteczny filtr reklam/program blokujący reklamy dla Androida v.4.4.2 tak by nie wyświetlało mi dziwnych komunikatów o wirusach znalezionych w systemie itp.

I swoją drogą, jakich antywirusów używacie? Ile warty w sensie ochrony telefonu jest pakiet CM Security + CM Locker + CM Battery? Znacie jakieś odpowiedniki lub jeden które by w/w zawierał?

Nie ma sensu używać antywirusów na androidzie. Ja nie używam od kiedy mam Androida. Na forum z androidem gdzieś pisali o tym. A do blokowania reklam zainstaluj sobie to https://adblockplus.org/en/android-install

 

Używam w tej chwili w/w blokera reklam, właściwie to zainstalowałem go ale mam problem z konfiguracją. nie mogę zmienić ustawienia proxy ani nie mogę go skonfigurować ręcznie tzn. w ustawieniach sieci bezprzewodowej przy dotknięciu i przytrzymaniu ikony sieci z którą jestem połączony nie mam możliwości wybrać modyfikacji sieci i zmienić proxy. Albo źle szukam. Mam Sony Experia E3 z Androidem 4.4.2. Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić? Miałbym tą wielką serdeczną prośbę. 

system ci wyświetla reklamy?

to jest zawsze wina doinstalowanej przez użytkownika aplikacji starczy ją usunąć, google takie aplikacje blokuje jeśli ktos je zgłosi

antywirus na androidzie to i tak ściema

a jak ustawić i konfigurować tego adblockplusa?