Blokowanie reklam na DB

Witam używam przeglądarki google chrome z adguard większość potrzebnych filtrów jest zaznaczona lecz nie wiem jak sobie poradzić z tym :

ktoś podpowie ?

Pisz 2 komentarze miesięcznie w “artykułach”/“publikacjach” i zostaje blokowanie telemetrii:

  • WP
  • Gemius
  • Google
  • Converti.se

Minus, że trzeba być zalogowanym na konto jakieś z którego komentujesz.


A zaznaczanie prawie wszystkiego bez myślenia to pchanie się w problemy, że wywalisz AdGuard zamiast:

  • wyłączyć listy które nie spełniają twoich wymagań lub

  • słyną z problematyczności np. ABP Japanese psujące strony inne niż japońskie i nie naprawią ci bugów (taką mają politykę, pewnie przepisanie listy na nowo tego też mocno nie zmieni).

musi byc chrome? :slight_smile:
jesli az tak Cie wpienia to zmiana przegladarki…nie wiemc co to za reklamy

Dlatego używam uBlock origin +nano defender + hosts i nie ma takich cudów

On raczej uszkodził ruchome boksy w prawej kolumnie (“sidebar”) na portalu.

@izok1980 na próbę wyłącz porzucone “Polskie filtry wewnętrzne”. Autor je usunął z Github a AdGuard ma ostatnią kopię z lipca 2020.

Adguard zmieniony na ublock oraz przeglądarka na edge nie występuję już ten problem ale komunikaty tyczące plików cookies mam nadal mimo że mam dodane filtry własne Przechwytywanie

I don’t care about cookies - lepiej działa jako osobne rozszerzenie, to raz.
A filtry w uBO?

Filtry Twoje własne umieszcza się w “Moje filtry”.

EasyList Cookie czasem rozwala strony np. wycina część pop-upa który z polityką ciasteczkową/RODO nie ma nic wspólnego - to jest w całym internecie z przynajmniej tysiąc stron i pop-up zazwyczaj jest reklamą lub newsletterem.

I jak pisałem wymienił dodatek a nie sprawdził, wyłączając porzucone “Polskie filtry wewnętrzne” - zostaje zablokować wpisy autora i nie pomagać jak ktoś ignoruje…

Za raz pewnie znajdzie rozwaloną stronę z uBO i przeskoczy na AdBlock / Adblock Plus.