Blokowanie reklam w aplikacji pogoda w Windows 11

Witam. Od tygodnia wyskakują mi okienka reklam w aplikacji pogoda. Jak je zablokować?

Zastosuj AdGuard DNS na routerze. Jeśli nie korzystasz z sieci i routea, to serwery DNS można wprowadzić na poziomie klienta.

Mój film:

Może mi ktoś napisać jak to zrobić krok po krok na komputerze z WIN 11?

Przykładowo tak. Wystarczy wpisać w Google „windows 11 zmiana dns”, w wynikach będzie mnóstwo poradników - w tym wideo. Adresy serwerów DNS masz pod adresem - Our server addresses → Plain DNS. Ciebie powinny dotyczyć adresy:

Default servers
AdGuard DNS will block ads and trackers.
IPv4:
94.140.14.14
94.140.15.15

Natomiast u mnie na obu komputerach w aplikacji Pogody reklam nie ma, niech ktoś inny może sprawdzi u siebie czy występują. Powód może okazać się w tym przypadku inny, może jakaś infekcja?

O ile AdGuard DNS wie jak je zablokować na poziomie domen i subdomen.
Wtedy pewnie i tak będą dziury w interfejsie lub komunikaty błędu sieciowego.

Nie wiem czy płatna apka na Windows od AdGuard pozwala na filtrowanie ruchu w UWP i czy trzeba apki dodawać z osobna.
Płatna apka może też zostawić dziury w interfejsie lub błędy połączenia z serwerem reklamowym.

Jak dla mnie reklamy przypominają te z MSN.com.

Ja nic takiego nie mam i nic nie instalowałem.

U mnie się pokazują reklamy z prawej strony, jak pokazałem w pierwszym poście. Zainstalowałem AdGuard dla Windows i jest spokój, ale on jest trial na 3 dni.

Można przedłużyć do 14 dni (wystarczy nie klikać nagminnie dalej lub panicznie zamykać okna) i 314 zł za wieczystą licencję na 3 urządzenia to nie jest dużo - z kontem AdGuard możesz unieważniać licencje na nieużywany/mocno uszkodzonym sprzęcie (np. zmiażdżony/skremowany smartfon).

  • obraz

  • obraz

  • obraz

DNS jest za Free.

Ale widać nie wyciął reklamy lub AdGuard wychwycił uwalenie jakieś strony www kompletnie gdyby blokować reklamę.

W ogóle to z tą apką pogody zrobili głupotę.
Po którejś tam aktualizacji, zmienili jej działanie, dodali niepotrzebne rzeczy i owszem reklamy.
Tak się stało na Windows 10, ale zapewne na 11 jest ta sama teraz kobyła.
Odinstalowałem, zainstalowałem starą dobrą wersję i jest cacy.
Nie można jej jedynie aktualizować w sklepie Microsoftu.
Ale działa normalnie i ma lepszą grafikę według mnie (nieprzeładowaną ) od tej zaktualizowanej.

A skąd ściągnąc starą dobrą wersję?

Older versions of MSN Weather (Windows) | Uptodown

np. BingWeather_4.53.50501 Download MSN Weather 4.53.50501.0 for Windows | Uptodown.com

Source: Aplikacja Pogoda ze sklepu Microsoft Store (MSNWeather) - starsza wersja - #4 przez cyngiel_1

A jaką masz wersję aplikacji MSN Weeather?

4.53.523310

Ja podejżewam, że przy instalacji Windowsa kliknąłeś na pozwolenie wyświetania reklam.

Zainstalowałem wersję msn-weather-4-53-51095-0 i nie ma reklam.

Myślicie, że to naprawią w nowej wersji czy już tak będzie z reklamami?

Myślę, że to już tak będzie. Ratunkiem byłby ten cały AdGuard.

Oni właśnie tak „naprawili”, że dodali reklamy i zaśmiecili główną stronę.
Jeśli masz zaznaczone w sklepie Microsoftu aktualizacje automatyczne, to pewnie za chwilę ci się zaktualizuje w tle do tej najnowszej z reklamami.
Ja odznaczyłem instalacje automatyczne i sprawdzam ręcznie co jakiś czas i jak pojawia się pogody to po prostu jej nie instaluję, instaluję pozostałe.