Blokowanie reklam w aplikacji pogoda w Windows 11

Można przedłużyć do 14 dni (wystarczy nie klikać nagminnie dalej lub panicznie zamykać okna) i 314 zł za wieczystą licencję na 3 urządzenia to nie jest dużo - z kontem AdGuard możesz unieważniać licencje na nieużywany/mocno uszkodzonym sprzęcie (np. zmiażdżony/skremowany smartfon).

  • obraz

  • obraz

  • obraz

DNS jest za Free.

Ale widać nie wyciął reklamy lub AdGuard wychwycił uwalenie jakieś strony www kompletnie gdyby blokować reklamę.

W ogóle to z tą apką pogody zrobili głupotę.
Po którejś tam aktualizacji, zmienili jej działanie, dodali niepotrzebne rzeczy i owszem reklamy.
Tak się stało na Windows 10, ale zapewne na 11 jest ta sama teraz kobyła.
Odinstalowałem, zainstalowałem starą dobrą wersję i jest cacy.
Nie można jej jedynie aktualizować w sklepie Microsoftu.
Ale działa normalnie i ma lepszą grafikę według mnie (nieprzeładowaną ) od tej zaktualizowanej.

A skąd ściągnąc starą dobrą wersję?

Older versions of MSN Weather (Windows) | Uptodown

np. BingWeather_4.53.50501 Download MSN Weather 4.53.50501.0 for Windows | Uptodown.com

Source: Aplikacja Pogoda ze sklepu Microsoft Store (MSNWeather) - starsza wersja - #4 przez cyngiel_1

A jaką masz wersję aplikacji MSN Weeather?

4.53.523310

Ja podejżewam, że przy instalacji Windowsa kliknąłeś na pozwolenie wyświetania reklam.

Zainstalowałem wersję msn-weather-4-53-51095-0 i nie ma reklam.

Myślicie, że to naprawią w nowej wersji czy już tak będzie z reklamami?

Myślę, że to już tak będzie. Ratunkiem byłby ten cały AdGuard.

Oni właśnie tak „naprawili”, że dodali reklamy i zaśmiecili główną stronę.
Jeśli masz zaznaczone w sklepie Microsoftu aktualizacje automatyczne, to pewnie za chwilę ci się zaktualizuje w tle do tej najnowszej z reklamami.
Ja odznaczyłem instalacje automatyczne i sprawdzam ręcznie co jakiś czas i jak pojawia się pogody to po prostu jej nie instaluję, instaluję pozostałe.

Dziękuję Ci bardzo za rozwiązanie problemu i za informacje. Temat to zamknięcia.

Aplikacja z pogodą przestała być aplikacją z pogodą. Od teraz to WebView. Więc zamiast kombinować z milionem uszkadzających DNS wpisów i jakimiś wtyczkami pisanymi cyrylicą, lepiej nie uzywać „aplikacji” będącej ramką dla strony internetowej i używać… strony internetowej. W przeglądarce blokującej reklamy.

Problem solved, dodatkowo nie ma aplikacji która musi się aktualizować. Użyteczność wbudowanych apletów nie wzrosła od czasu Windows 8, czyli od sierpnia 2012. Wszystkie niezmiennie nadają się do wyrzucenia. Wiadomości i Pogoda to koronne przykłady - one nawet nie kryją się z byciem WebView dla strony głównej MSN.

Ja korzystam z AdGuard DNS od dłuższego czasu i niczego mi nie uszkodziło. Poza tym, jak zablokować reklamy w smart TV?? Przeglądarki z wbudowanym AdBlock’iem nie wgrasz tam, tj. na Google TV czy Tizen’a lub Apple TV OS’a… Za to DNS dodasz do routera i bingo, reklam w smart TV nie ma…

Nie rozmawiamy w tym wątku o smart TV, tylko o aplikacji Pogoda :slight_smile:
Narzędzia do rozwiązywania wszystkich problemów naraz nadają się do innych dyskusji (w mojej opinii - tych najmniej konstruktywnych :smile:)

Tak, wiem o tym. Tylko wspomniałem o tym, iż AdGuard na moje oko - wersja z serwerami DNS - jest spoko. Tyle w temacie…

Dlatego mam zainstalowaną „starą” wersję, czyli tą… która była jeszcze aplikacją i działa nadal bardzo dobrze.
Wszystko w niej działa jak działało, czyli pokazuje jedynie to co pokazywała od początku, przed jej zupełną zmianą.
Tak na marginesie, to ta nowa jak piszesz WebView fatalnie się skaluje w Windows 10.
Za to stara wersja jest OK.

Można zablokować, żeby ta aplikacja nie aktualizowała się sama do najnowszej wersji?