Blokowanie reklam w Google Chrome na Mini Mac

Witam zamówiłem sobie mini maca(czekam na dostarczenie) jako że w safari 12 zostały wyłączone blokery reklam moje pytanie brzmi czy gdy ustawie google chrome jako domyślną przeglądarkę mogę ublock origin doinstalować czy też coś nie tak z blokerami do google chrome ?

Pozdrawiam.

możesz. nie rozumiem dlaczego nie, przecież Chrome to nie jest przeglądarka pisana przez Apple, ale przez Google…

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź ale to inny system niż Windows dlatego zapytałem :blush: dopiero się będę zapoznawał fakt miałem iPhona ale maca jeszcze nie.

system jak system w sumie, raczej nikt Ci nie zabroni korzystania z narzędzia do blokowania reklam :smiley:

1 polubienie

Zgadza się nikt nie powinien ale safari bez blokera będzie bezużyteczne jak Edge w windowsie :slight_smile: zapomniałem jeszcze o operze która ma wbudowane blokowanie reklam.

Przetestowałem to w Operze. Jak dla mnie masakra jakaś nie poważna. Lepiej działa adblock plus jako rozszerzenie w operze niż to coś co oni dodali.

Jak używasz w macOS każdą inną przeglądarkę poza Safari to wszystko w nich działa jak w windowsie. Safari ma beznadziejne dodatki blokujące nawet adblock plus czy uBlock zrobiony w jakieś dziwne aplikacje mobilne. Ja zainwestowałem 55 zł z groszami w Adguarda jako aplikację która blokuje nie tylkow Safari, ale nawet w Mail. Super fajnie działą to Safari jak dla mnie z Adguardem najlepsze co może być, a jakbym kiedyś wrócił do Windowsa to tez na luzie moge używac ma licencję dożywotnią (Lifetime)

https://adguard.com/pl/welcome.html

2 polubienia

No to pozostaje zainstalować Google Chrome i niezawodne Ublock Origin :slight_smile:

Czy takie nie zawodne to chyba kwestia co kto lubi. Spróbuj w chrome Adguard Adbloker za darmo i porozmawiamy wtedy, który nie zawodny i prosty w obsłudze :slight_smile:

Adguard płatny to dlatego, że jest nie zależny od przeglądarki i działa ogólnie w systemie, a do tego HTTPS weryfikuje przez swoje centrum weryfikacji dzięki czemu blokuje co się da też po HTTPS.

Z adguard korzystałem, ale nie z tego płatnego jednak wolę ublock :wink:

uBlock jest rewelacyjny, a w połączeniu z uMatrix daje fenomenalne efekty.

OK, ale Adguard czy to darmowy czy płątny jest prosty w obsłudze. Dodajesz filtry i działa, a uBlock jest bardziej zaawansowany i trzeba trochę się na tym znać. Ja swego czasu w Windows go miałem w Firefox i często tak blokował, że strony głupiały i sie wykrzaczały i za nic nie wiedziałem co źle robie chociaż używałęm filtrów tych co w Adblocku czy Adguard.

To Adguard darmowy jest na Safari ? Safari w najnowszej wersji go nie wyłącza ?

PS zainstalowałem więc chyba działa

Jako rozszerzenie do Safari jest za darmo nazywa się Adguard Bloker tylko działą gorzej dlatego kupiłem Adguard płątny jako aplikacja dla Mac OS i Windows 10.

Nie wiem i - prawdę mówiąc - mało mnie to obchodzi, gdyż ja mam blokowanie rozwiązane w ten sposób że mam AdGuard zainstalowane nie jako extension do konkretnej przeglądarki tylko jako apkę w systemie…

Safari może sobie blokować/wyłączać rozszerzenia… nie rusza mnie to…