Blokowanie reklam w Google TV

Cześć,
czy znacie może skuteczny sposób na blokowanie reklam w Google TV (Android 11). Irytują mnie reklamy co filmik w aplikacji YouTube, gdy chcę sobie włączyć meczyk w TVP Sport itd. Próbowałem zadziałać z PiHole, ustawiałem i na telewizorze i na routerze, ale nie działało dla TV. Kolega ma Adguarda postawionego, ale też jest nie skuteczny. I tak szukam jakiegoś sprawdzonego sposobu.
Pozdrawiam

Jedyny sposób, który znam, to potraktowanie TV jako monitora i podłączenie do niego kompa z przeglądarką z blokerem reklam :wink:

AdGuard dla Androida jest płatny. Masz wykupionego? Może DNS ustawić inny?

Blokada 5: Blokada - the popular mobile adblocker and VPN for Android and iOS może będzie działać.

Do przeglądarek www na Androidzie nie trzeba wykupywać licencji. I jest to zalecana metoda by wyciąć reklamy YouTube (nie używać apki YT TV lub używać okrojonego podglądu „wyślij do: AdGuard”).

Jak na TV rusza Firefox, to można śmiało używać uBlock Origin (apka AdGuard wtedy do Chrome).

Licencja AdGuard jest przydatna do konfiguracji ponad 60% i do wycinania reklam w grach.

Zainstaluj sobie SmartTubeNext: GitHub - yuliskov/SmartTubeNext: Ad free app for watching tube videos on Android TV boxes

Masz tam też szczegółową intrukcję jak to zrobić.

Aplikacja moim zdaniem lepsza niż oryginalna od YT.

Ja nie mam reklam, bo mam wykupione Premium YouTube.

@januszek,
Ja nie mam adguarda, tylko kolega z pracy. Postawił sobie własną VM z zainstalowanym AG jak DNS.

@krystian3w,
Oficjalnie z sklepu nie da się zainstalować żadnej z popularnych przeglądarek. Może jakoś z źródeł zewnętrznych ale nie próbowałem.

@jasiu87,
sprawdzę

@Domker,
sprawdzę, z twojego komentarza wynika, że to może wpasować się w moje potrzeby.

DNS to za mało, nie dodali listy co blokuje po 80 tysięcy subdomen „google video” np. https://raw.githubusercontent.com/jerryn70/GoodbyeAds/master/Extension/GoodbyeAds-YouTube-AdBlock.txt ani replace z przekierowaniem na np. example.org by znikły reklamy w oficjalnej apce.