Blokowanie reklam w MSFT Edge

(Dominik121102) #1

Witam. Jakiś czas temu zaktualizowałem Win8.1 do Win10 i bardzo podoba mi się ten system, łącznie z nową przeglądarką systemową. Jednakże nie pasuje mi w niej brak wsparcia dla wtyczek i tu pojawia się moje pytanie. Czy jest może jakiś program, który blokowałby reklamy z każdej przeglądarki? Ostatecznie czy jest jakakolwiek inna opcja blokowania reklam w Edge'u? Z góry dziękuję za odpowiedzi! :slight_smile:

(Bogdan_G) #2

Jest. Darmowa wersja adfender http://www.dobreprogramy.pl/AdFender,Program,Windows,63541.html

Zablokuje w Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer i Operze.

(Dominik121102) #3

Ok. Dzięki. Przetestuję. A działa też np. na ipli i ogólnie stronach gdzie jest zabezpieczenie przed wykrywaniem reklam? Bo np. w Operze uBlocka Origin mi ipla nie wykrywa i za darmo mogę oglądać seriale.

(Bogdan_G) #4

Tam, gdzie wykrywają reklamy, tam wystarczy addons disconnect. Albo radykalne ghostery. Na ipla nie spotkałem się z komunikatem, żeby wyłączać blokowanie reklam. Ale patrz. Pamiętaj tylko, że można nie uruchomić którejś innej przeglądarki, która ma włączony adblock, albo ublock. bo te rozszerzenia gryzą się z adfenderem.

(Dominik121102) #5

Ok. Zainstalowałem, ale jest pewien problem. Mianowicie pobrał mi się darmowy trial wersji premium. I nie wiem co zrobić, aby przejść na wersję free (o ile takowa jest).

Ok. Zainstalowałem, ale jest pewien problem. Mianowicie pobrał mi się darmowy trial wersji premium. I nie wiem co zrobić, aby przejść na wersję free (o ile takowa jest).

(Bogdan_G) #6

Odinstalować dokładnie programem soft4boost any uninstaller i ponownie zainstalować. Przypilnować instalator. W pierwszym oknie po uruchomieniu instalatora musisz się zgodzić na warunki użytkowania. W drugim oknie instalatora masz kliknąć cancel, żeby nie zgodzić się na wersję trial. Potem wyskoczy panel ustawień. Poustawiasz, dasz zastosuj i OK. Ma działać darmowa wersja.

(Dominik121102) #7

Ok