Blokowanie stron antywir., skróty na penach (PR)


(agusiamal) #1

Witam. Na kolejnym komputerze pojawia mi się podobny problem: zablokowany dostęp do stron z antywirusami typu avast, zmienianie się folderów na pendrivie w skróty, wyłączanie automatycznych aktualizacji, nie pokazywanie ukrytych plików mimo zaznaczenia odpowiednich opcji. Przeprowadzony był skan malwerebytes anti-malwere - coś tam znalazło i niby usunęło. Ale po podpięciu niby to sformatowanego (na tym komputerze) pendriva wszystko wróciło. Proszę o sprawdzenie logów (dołączam również plik loga ze skanu malwere).

Extras: http://wklej.to/rDcLz

OTL: http://wklej.to/7MJ7z

MBAM: http://wklej.to/JqD84


(Spandau) #2

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(agusiamal) #3

Log z usuwania:

http://wklej.to/frXW9

Log ze skanowania:

http://wklej.to/6a9lP

Strony się otwierają, penów na razie nie wtykałam - muszę wyłączyć autorun.


(Spandau) #4

To właściwie wszystko Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną

Możemy zrobić tak (to tylko propozycja) podłącz zainfekowane pndrives do tego komputera (bez obaw będziemy usuwać infekcje) Użyj USBFix z opcją Deletion instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc … 74#entry74](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 74#entry74) pokaż raport na forum

UWAGA

Jeśli masz na dysku lub pendrive katalog muza lub muzyka zmień mu nazwę na inną przed użyciem USBFix


(agusiamal) #5

Witam po przerwie. Niestety trzeba pracować.

Więc w programie USBFix uruchomiłam “Delete”, podłączyłam dysk i mam raport. Aczkolwiek mojego dysku Samsung S1 Portable 3 1TC w systemie nie widać. Mam wrażenie, że pokazał się już po skończeniu skanowania - w jego trakcie nie świeciła się zielona dioda. Tera Eset robi skan (idzie mu to bardzo wolno) i jest skanuje folder ‘System Volume Information_restore’ (taki folder razem z folderem recycled znajdował się na tym dysku). Jest tam kilka plików, do których dostęp jest zabroniony. Są to foldery ukryte. Dwa razy próbowałam go formatować, ale zawsze dochodzi do 99%. Boję się ten dysk otworzyć - więc nie wiem, co na nim naprawdę jest. Czy po przeskanowaniu przez eset mam ponownie uruchomić USBFix z deletion? Na razie przesyłam log z tego pierwszego kasowania.

http://wklej.to/WFH7p

Pozdrawiam

Agnieszka


(Spandau) #6

Tak jak piszesz dysk był niewidoczny ponieważ najpierw użyłaś komendy Deletion a następnie podpięłaś dysk. Najpierw masz podpiąć dysk a następnie użyć komendy Deletion Dysk C został zabezpieczony

Po przeskanowaniu Esetem proszę podpiąć dysk (zmienić nazwę folderu muza lub muzyka jeśli taki folder masz na tym dysku) i następnie ponownie użyć USBFixa z opcji Deletion

Pierwszy to folder przywracania systemu a drugi kosza pod warunkiem że Twój system plików to FAT to pokaże USBFix


(agusiamal) #7

Przesyłam log z kasowania. Skan Eset przerwałam, bo po godzinie było 28% - znalazł coś w unlockerze z dobrychprogramów i jakiś keygen (na dysku mam ze 100 GB danych - mnóstwo plików).

USBFix: http://wklej.to/vavaf


(Spandau) #8

Dysk F wygląda na czysty

Z podpiętym dyskiem. Pobierz ponownie i uruchom OTL

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz tym razem na Skanuj. Pokaż nowy raport OTL.txt na forum


(agusiamal) #9

Oto log OTL: http://wklej.to/U2z5z

Na wszelki wypadek podaję extras: http://wklej.to/rytp9


(Spandau) #10

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt.

Następnie uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną

Następnie jak znajdziesz czas wykonaj pełny skan Esetem.

Następnie użyj Security Check [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program


(agusiamal) #11

Dysk sprawdzony, nie ma skrótów, są foldery. Chyba jest ok. System będzie aktualizowany w miarę (chyba bardzo dawno nie były robione żadne aktualizacje). Dzięki serdeczne za pomoc =D> .

Co prawda nie chcę być natrętna, ale czy możesz mi sprawdzić jeszcze logi w tym temacie: blokowanie-stron-antywirusowych-infekowanie-pendrive-t478234-15.html? To dotyczy tego komputera z odinstalowaną pandą. Jeśli nadużywam uprzejmości to przepraszam, ale chce zrobić zupełny porządek.

Temat zakończony