Blokowanie stron

Witajcie.

Pięć razy czytałem nazwy działów na forum i mój problem nie pasował ani do “Problemy” ani do “Na luzie” więc postanowiłem napisać tutaj ponieważ jest to poniekąd związane ze stronami internetowymi.

Mój problem jest następujący. Chciałbym podłączyć komputer mojego młodszego brata do internetu, tak aby mógł wchodzić tylko na strony, które ja zaakceptuje. Niestety szukając w Googlach znalazłem tylko jak zablokować jedną i więcej stron, ale nie spiszę wszystkich możliwych stron w internecie jaki tych blokowanych… Chciałbym, aby mój brat miał dostęp tylko do dwóch, trzech stron.

Bardzo prosiłbym o pomoc i ewentualne przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

IcyMat

Masz mozillę ? Do niej jest mnóstwo pluginów, np które blokują strony.

Spróbuj ADBLOCK PLUS.

Dodane 07.03.2009 (So) 21:49

Blokuję on reklamy strony itp

Hmm - w tamtym komputerze jest IE i mój brat w każdej chwili będzie mógł z niego skorzystać więc najlepsze byłoby jakieś uniwersalne rozwiązanie :stuck_out_tongue:

Dowaliłeś do pieca,co ma blokowanie reklam do stron.Równie dobrze mogłeś zaproponować AdMuncher :smiley:

IcyMat poszukaj na tych forach:

http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&hl=pl&rlz=1T4GGLL_plPL317PL317&q=blokowanie+stron+www&meta=cr%3DcountryPL

Czy polecilibyście mi program beniamin?

Co prawda nie znam tegoż programu ale po przeczytaniu kilku recenzji i instrukcji działania może się sprawdzić. :slight_smile:

Też mi się tak wydaje :slight_smile:

Dziękuję bardzo za pomoc. Zainstaluję beniaminka.

Temat można zamknąć

hmmm a ja mam jeszcze inne rozwiązanie, ale pewnie już tu nie zajrzysz

opendns.com ----> na tej stronie rejestrujesz się i wpisujesz adresy DNS do swojej/brata karty sieciowej w ustawieniach TCP/IP, dzięki czemu automatycznie zablokujesz 99% stron, nawet przez proxy nie wejdziesz ;] w opcjach jest zakładka customize, więc z wyborem treści nie będzie problemu. sam używam tego i jestem zadowolony :wink:

Nie wiem, ile on ma lat, ale program jest dobry, ok. I raczej go nie przejdzie, no chyba, że to jakiś KryptoZdolnyInformatyk.

Jak jakiś zdolny to uruchomi linux live :slight_smile:

Nie wiem czy to taki dobry pomysł bo jego komputer jest podłączony bezprzewodowo i za bardzo nie chce mi się tego sprawdzać :stuck_out_tongue:

Informatyka w mojej rodzinie to moja działka więc raczej nic on nie zmieni :slight_smile:

EDIT: Tym postem udało mi się dotrzeć do magicznej granicy 50 postów - jeszcze tylko 950 do wymarzonego tysiąca xD

hmmm to chcesz pomocy, czy chcesz powiększać licznik :lol:

==========================================================================================================

:arrow: Opiekun Dziecka w Internecie

IcyMat - ja tego używam na bezprzewodowym i nie mam problemów :stuck_out_tongue: na kablowanym też idzie więc nie widzę problemu :slight_smile:

Ja widzę problem - jestem leniwy i nie chce mi się tych wszystkich bzdetów robić xD zainstaluje tego beniamina, wpisze adres jednej strony z grami i będzie :stuck_out_tongue:

Beniamin, to nawet dobry program, ale czasem za bardzo blokuje nawet prawidłowe strony.

Tu masz też podobne programy:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … dzicielska

http://www.searchengines.pl/Blokowanie- … 11529.html