Blokowanie strony przez kaspersky

Witam!

Mam taki problem z moją stroną a dokładniej to z antywirusem kaspersky który ją blokuje. Gdy wchodzę pod jej adres www.Mistrzu4.yoyo.pl antywirus wywala mi taki błąd:

26601blad_w_kaspersky1.png

W dodatku gdy wchodze w link z powiadomienia (object is infected by Trojan-Downloader.JS.Iframe.czk) otrzymuje komunikat: “Can’t find virus record”.

W katalogu głównym FTP nie ma żadnego podejrzanego pliku, sprawdziłem również index, jest nienaruszony.

I tutaj mam pytanie, jak się tego pozbyć?

Pozdrawiam!

Jeżeli Kaspersky, Norton i BitDefender zgłaszają zagrożenie - to coś jest na rzeczy. Nie znając jednak zawartości strony (konkretnie - jej kodu), nie można wykluczyć że masz w jakimś skrypcie, bądź w samym kodzie zaszyty kod wywołujący trojana.

Po ponownym przeanalizowaniu kodu, znalazłem dziwny skrypt w pliku index.html:

Dzięki za pomoc, wszystko chodzi tak jak należy.

Nie jest jak należy …bo syfek siedzi jeszcze np. w galerii.

Potwierdzenie masz na sucuri

Poza tym spodziewał bym się jeszcze jakiegoś zastawionego backdoora.

Przede wszystkim dokładny skan kompa połączony z reinstalką klienta ftp (ważne by nie zapamiętywać w nim haseł), potem zmiana hasła do ftp i dokładne czyszczenie plików na serwerze.

Niech zgadnę, korzystasz z Total Commandera, na którego jest kupa wirusów, które przejmują kontrolę nad FTP. Zgadłem?

Tak używam Total Commandera i zastanawiałem się co jest powodem wtargnięcia tego wirusa. Sprawa wygląda tak że nie ma mnie teraz w domu, ale jak wrócę to oczywiście wyczyszczę FTP i wrzucę świeżą kopie strony z komputera. Do tego czasu nie będę się logował do FTP i powinno być ok, pod warunkiem że nie ma backdoora. Hasło do FTP zmieniłem.

A i przy okazji chciałbym się zapytać, jaki bezpieczny program polecacie do FTP?

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Witaj

Polecam tobie z tej strony:

http://filezilla-project.org/

sam z niego korzystam, jest po polsku!