Blokowanie strony www

(Steam Company Service) #1

Witajcie chciałbym zablokować stronę www .. ale nie przy użyciu pliku "hosts"[coś mi się zepsuło i nie chce naprawiać na razie] ani żadnego programu , który zablokuje stronę i kiedy na nią wejdę będzie pisało Blokada "web lock" [przyklad]. Potrzebuje żeby strony były blokowane w Mozilli i Internet Explorer i nic więcej. Z góry dziękuje , pozdro

(Bor1904) #2

Witam

Nie jestem specjalistą ale według mnie relikt systemu DNS w postaci pliku hosts to bardzo uniwersalne i proste narzędzie oraz całkiem skuteczne.

Każde tego typu zabezpieczenie da sie raczej obejść ....

Wydaje mi się że dobrze by się tu spisywała jakaś nieco rozbudowana zapora ogniowa lub proxy.

Pozdrawiam

(Steam Company Service) #3

Odświeżam

(marcin82) #4

Jak blokowanie przez plik hosts może nie działać?

Wpisujesz:

127.0.0.1 IP nazwa1 nazwa2

(aliasy tej strony) i gotowe.

Oczywiście takie rozwiązanie ma sens, gdy nikt oprócz administratora komputera nie może modyfikować tego pliku.

(Bor1904) #5

Stawiam na to, że 98% ludzi w Polsce korzystających z PC nie wie, że taki plik w ogóle istnieje i tym bardziej do czego służy.

pozdrawiam

(soanvig) #6

szukaj w funkcjach .htaccess

(Bor1904) #7

.htaccess ??? to chyba nie o takie blokowanie chodzi. Ja zrozumiałem że chodzi o zablokowanie np swojemu pracownikowi nk albo dziecku pokażcycki.pl, a nie podstronę na swoim serwerze webowym.