Blokowanie strony www

Witajcie chciałbym zablokować stronę www … ale nie przy użyciu pliku “hosts”[coś mi się zepsuło i nie chce naprawiać na razie] ani żadnego programu , który zablokuje stronę i kiedy na nią wejdę będzie pisało Blokada “web lock” [przyklad]. Potrzebuje żeby strony były blokowane w Mozilli i Internet Explorer i nic więcej. Z góry dziękuje , pozdro

Witam

Nie jestem specjalistą ale według mnie relikt systemu DNS w postaci pliku hosts to bardzo uniwersalne i proste narzędzie oraz całkiem skuteczne.

Każde tego typu zabezpieczenie da sie raczej obejść …

Wydaje mi się że dobrze by się tu spisywała jakaś nieco rozbudowana zapora ogniowa lub proxy.

Pozdrawiam

Odświeżam

Jak blokowanie przez plik hosts może nie działać?

Wpisujesz:

127.0.0.1 IP nazwa1 nazwa2

(aliasy tej strony) i gotowe.

Oczywiście takie rozwiązanie ma sens, gdy nikt oprócz administratora komputera nie może modyfikować tego pliku.

Stawiam na to, że 98% ludzi w Polsce korzystających z PC nie wie, że taki plik w ogóle istnieje i tym bardziej do czego służy.

pozdrawiam

szukaj w funkcjach .htaccess

.htaccess ??? to chyba nie o takie blokowanie chodzi. Ja zrozumiałem że chodzi o zablokowanie np swojemu pracownikowi nk albo dziecku pokażcycki.pl, a nie podstronę na swoim serwerze webowym.