Blokowanie wszystkich stron internetowych poza jedną


(pain3hp) #1

Potrzebuję zrobić blokadę na wszystkie strony internetowe z jedną wyjątkową do której dostęp ma być możliwy...

Jak to mogę zrobić?, nie może być przez router tylko bezpośrednio na komputerze. Dużo jest programów do blokowania stron ale ja potrzebuję zablokować wszystkie poza jedną..

Dziekuje


(scripter1) #2

Pomysł ciekawy i może to mieć kilka użytecznych zastosowań.

Znacznie łatwiej zablokować zupełnie wszystkie strony albo strony określonego typu (o konkretnej tematyce; z określonymi słowami w adresie lub w treści itp.) albo kilka wybranych stron.

Niestety nie wiem jak zablokować wszystkie oprócz jednej, może jakiś firewall lub inny program o podobnej funkcji ma opcję typu "blokuj wszystko z wyjątkiem".


(Drobok) #3

Comodo firewall

http://forums.comodo.com/empty-t85551.0.html


(scripter1) #4

Przejrzałem opcje Comodo i jest tam całkiem sporo możliwości konfiguracji blokowania (ja mam Comodo IS ale te opcje konfiguracji pewno są takie same jak w Comodo Firewall).

Można zablokować wszystko z wyjątkiem określonego IP albo wszystko oprócz określonego adresu strony (strona dalej będzie przepuszczana nawet jak zostanie przeniesiona na serwer o innym ip) oraz kilka innych opcji które sądząc po pierwszym poście kolegi pain3hp nie będą mu przydatne w tym przypadku.


(pain3hp) #5

Użyłem programu do kontroli rodzicielskiej, nawet 2 i oba miały taką opcję.. z góry zakładałem że nie będą mieć ale jednak o tym pomyślano :slight_smile:

Mają białą listę i czarną listę, wystarczy wybrać "blokuj wszystko poza białą listą" i do białej listy dodać sobie stronę do której może być dostęp. Działa

Z firewallem więcej roboty by było...


(Chillout) #6

http://beniamin.pl/


(pain3hp) #7

na licencji freeware http://www.dobreprogramy.pl/Kurupira-We ... 27721.html posiada też tę funkcję


(Piotrkijak) #8

Benjamin,Opiekun,Motyl, standardowa kontrola rodzicielska w Windows też chyba ma coś takiego, albo i równie dobrze plokada na pliku hosts. Jest mnóstwo rozwiązań, trzeba tylko wysilić zwoje mózgowe i skorzystać z takiego wynalazku jak internet i wyszukiwarka google.pl choćby nawet... Mimo wszystko uwierz mi, że blokada da tyle co nic, ponieważ jak ktoś będzie chciał wejść, to wejdzie - skonfiguruje sobie proxy i po problemie...