Blokowanie wszystkich stron internetowych poza jedną

A jakby spróbować z pomocą pliku hosts? Ma to plusy ‘dodatnie’ jest niezależne od przeglądarki.
Wykluczyć wszystkie strony oprócz jednej?
Oczywiście na komputerze użytkownik jako zwykły , nie administrator.

Ale programowalne switche Cisco też pozwalają na tworzenie reguł. Jakiego masz switcha na te 80 stanowisk?

Nie da rady, może usunąć pojedyncze adresy ale nie ma czegoś takiego jak przekierowanie wszystkiego.

Tu masz przykładowy plik HOSTS

trzeba by go przetestować czy działa

Blokowanie DNS nic nie da skoro mogę wejść przez IP -
http://92.222.65.122
http://172.217.16.14
itd
Oczywiście większość stron na hostach wirtualnych nie będzie działać ale jest sporo takich które jednak można odwiedzić bez problemów nawet bez DNSów

nic nie blokuje ten plik, działa wszystko tak jak działało

Ogólnie znalazłem program Comodo Personal Firewall, licencja jest bezpłatna, więc chyba w kwestiach kontroli nie muszę sie martwić. Tylko niezbyt wiem jak tutaj zrobić whiteliste

  • sory ze pisze z rożnych kont ale raz przez gmaila, raz przez fb

Może warto zatrudnić jakąś osobę, która się zna na takich rzeczach?

Po co, przecież działa :stuck_out_tongue:

Z tego co czytam, to jednak chyba nie.

działa, kwestia tego ze mam ograniczony budzet i musze korzystać z darmowych rozwiązań. Gdybym miał dostęp do trzeciej warstwy czyli routera to bym nawet tego wątku nie otwierał bo white lista dwa vlany na switchu i po problemie

No i właśnie dlatego nie dziw się komentarzom w stylu

skoro nie masz dostępu do routera, próbujesz zablokować dostęp do internetu pracownikom którzy przeglądają chronione dane (piszesz o RODO) gdzie jednocześnie na starych Windowsach 7 z antywirusem Security Essentials pracuje 80 osób. To jest totalna prowizorka!

1 polubienie

Warto przeczytać jego licencję, a zwłaszcza fragment dotyczący komercyjnego wykorzystania.

no to szukam sensownego antywirusa, zacznijmy od tego. co do blokowania to już ogarnięte na podstawie dnsow. Najlepiej darmowy, chyba ze cos w przestępnej cenie i zeby te kompy daly rade bo to nie jest sprzęt wysokich lotow

Co sądzicie o Comodo AntiVirus

Może to przewrotny pomysł, ale jeśli aplikacja z której korzystają pracownicy jest w pełni webowa, to może postawić Linuxy? Zagrożeń mniej, gotowych i otwartych rozwiązań więcej, poziom zabezpieczeń wyższy…

Hej,

Tak, w pakiecie z firewallem, czyli Comodo Internet Security. Trzeba się tylko liczyć z tym, ze takie rozwiązanie może mocno spowolnić komputer. Nie mówiąc już o pakietach aktualizacyjnych baz wirusów, które idą w setki MB.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Te Comodo porównując do eseta dużo bardziej obciążają system?

@Oblako1223 @szybkiprzeglad

Czemu piszesz z dwóch różnych kont w jednym wątku?
Zdecyduj się na jedno, bo zrobi się bałagan i w końcu nie będzie wiadomo kto do czego i do kogo się odnosi.

W firmie jestem zalogowany przez Gmaila, a prywatnie przez FB, a zauważyłem to po czasie, bo nawet nie zwróciłem uwagi

Za multikonto nie powinien być ban?

1 polubienie

Tak, bardziej. I tak jak pisałem - aktualizacje bazy wirusów mają po kilkaset MB, więc też sporo transferu będzie wykorzystywanego do aktualizacji programu i bazy wirusów. Na plus natomiast sama konfiguracja - ta mimo sporego rozbudowania jest naprawdę łatwa do ustawienia pod konkretnego użytkownika.