Blokowanie wybranego pendriva

(kalamita) #1

Witam serdecznie.

Chciałbym w systemie Windows XP zablokować jednego konkretnego pendriva. Natomiast inne pendrivy mogą normalnie pracować w tym systemie.

Wiem że wpisem w rejestrze WriteProtect mogę zablokować wpis, ale to blokuję wszystkie pendrivy, ja natomiast chcę zablokować jeden konkretny.

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam

(troiP) #2

Obawiam że Ci się nie uda bo nie możesz sztywno przypisać cyferki do pendrive.

(kalamita) #3

Ale każdy pendrive ma swój unikalny, niepowtarzający się Serial, więc można na nim operować.

(troiP) #4

musiałbyś stworzyć skrypt w autostarcie który na bieżąco sprawdza co jest wkładane pod usb i wyświetla komunikat "spadaj" albo pokaż zawartość, jeżeli będziesz się za to brał to lepiej nich sprawdza serial twojego pendrive a nie tych zakazanych, kwestia tego napisania

(kalamita) #5

Skrypt raczej nie wchodzi w grę, gdyż operuje jedynie na funkcjach systemu operacyjnego, a tu trzeba napisać kilka własnych metod ...

Napisałem wspólnie z kolegą program w Javie, który blokuje pendrivy, wszystkie inne niż te które już zostały zainstalowane i rozpoznane przez system. Program też oferuje możliwość wyboru tylko do odczytu lub pełny dostęp. Pracujemy teraz nad pracą tego programu w tle systemu, tak aby rozpoznawał wszystkie urządzenia typu FLASH i dopuszczał tyle te które znajdują się na jego liście dopuszczonych urządzeń. Postępy są obiecujące ... Tak więc jest możliwe blokowanie pendriwów i dopuszczanie tylko tych, które chcemy.