Blokowanie wybranego pendriva

Witam serdecznie.

Chciałbym w systemie Windows XP zablokować jednego konkretnego pendriva. Natomiast inne pendrivy mogą normalnie pracować w tym systemie.

Wiem że wpisem w rejestrze WriteProtect mogę zablokować wpis, ale to blokuję wszystkie pendrivy, ja natomiast chcę zablokować jeden konkretny.

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Obawiam że Ci się nie uda bo nie możesz sztywno przypisać cyferki do pendrive.

Ale każdy pendrive ma swój unikalny, niepowtarzający się Serial, więc można na nim operować.

musiałbyś stworzyć skrypt w autostarcie który na bieżąco sprawdza co jest wkładane pod usb i wyświetla komunikat “spadaj” albo pokaż zawartość, jeżeli będziesz się za to brał to lepiej nich sprawdza serial twojego pendrive a nie tych zakazanych, kwestia tego napisania

Skrypt raczej nie wchodzi w grę, gdyż operuje jedynie na funkcjach systemu operacyjnego, a tu trzeba napisać kilka własnych metod …

Napisałem wspólnie z kolegą program w Javie, który blokuje pendrivy, wszystkie inne niż te które już zostały zainstalowane i rozpoznane przez system. Program też oferuje możliwość wyboru tylko do odczytu lub pełny dostęp. Pracujemy teraz nad pracą tego programu w tle systemu, tak aby rozpoznawał wszystkie urządzenia typu FLASH i dopuszczał tyle te które znajdują się na jego liście dopuszczonych urządzeń. Postępy są obiecujące … Tak więc jest możliwe blokowanie pendriwów i dopuszczanie tylko tych, które chcemy.