Blokowanie wybranych reklam w AdBlock

Może ktoś wie jak zablokować wybrane reklamy w AdBlock w Firefoxie? Chodzi mi głównie o to, żeby blokować reklamy flashowe a zwykłe w formie obrazka zostawić. Tak jak np. na dobrych programach nie przeszkadza mi reklama po lewej stronie ale już po środku są wkurzające i zwykle są flashowe.

Nie prościej wyłączyć w ogóle Flash Playera w przeglądarce?

Narzędzia -> Adblock Plus - ustawienia…

I tworzysz sobie filtry.

http://lmgtfy.com/?q=wyra%C5%BCenia+reg … block+plus

Polecam doinstalować sobie przydatny dodatek: Adblock Plus: Element Hiding Helper.

A ja jakoś nie mogę go zainstalować, niby się instaluje, każe zrestartować przeglądarkę ale po restarcie wciąż nie jest zainstalowany…

Moja przeglądarka to SeaMonkey 2.0.4 (niby jest z nią zgodny), powyłączałem wszystkie inne dodatki z wyjątkiem AdBlocka.

Jakieś pomysły?

Nie jest zainstalowany, tzn. nie ma go na liście dodatków? EHH powinien dodać w menu podręcznym ABP jedną, dodatkową opcję: Wybierz elementy do zablokowania.

Właśnie na tym polega dowcip że ani nie pojawia się na liście dodatków, ani nie pojawia się żadna dodatkowa opcja w menu podręcznym.

Jak instaluję inne dodatki to po restarcie przeglądarki pokazuje mi się okienko dodatków a tu nie jakbym nic nie instalował…

_ Edit: _

Okazuje się że raz na kilka prób instalacji dodatek się zainstaluje ale itak nie działa bo nie dodaje dodatkowej opcji do menu podręcznego.

Kiedyś już miałem przez ten dodatek poważne problemy z przeglądarką więc jednak sobie go odpuszczę.

Mi tez nie działało ale jak zainstalowałem sam “Adblock Plus” a potemAdblock Plus: Element Hiding Helper. to potem gites

Tylko że ja mam już od dawna zainstalowany Adblock Plus i próbowałem zainstalować Element Hiding Helper…

Przecież nikt ci nie każe go instalować. Przy reklamach flashowych masz taki cycek “Zablokuj”, a przy graficznych PPM -> Zablokuj obrazek.

Kpc21 , Sorry ale to była odpowiedź typu “uczenie ojca robić dzieci”. Element Hiding Helper jak sama nazwa wskazuje nie służy do usuwania samych flashowych elementów ale do zaawansowanego ukrywania konkretnych elementów strony (trzeba było se sprawdzić opis tego).

Wiem że nie muszę go instalować i mogę osiągnąć ten sam efekt przeszukując kod strony i samemu tworząc odpowiednie reguły w AdBlocku (i tak robię) ale jakby to mi działało to było by to o wiele łatwiejsze.

Liczyłem raczej na to że będzie tu ktoś kto bardziej się zna na tym dodatku Element Hiding Helper i pomoże mi rozwiązać problem (a nie że będę musiał tłumaczyć do czego służy).

Jak ktoś ma pomysł czemu u mnie nie działa to pomoc będzie mile widziana.