Blokowanie youtube w sieci lan/wifi

WItam. Mam w domu limitowany internet i chciałbym zablkować dostęp do yt, bo niektórzy w domu nie rozumieją, że ciągnie za dużo danych. Posiadam admina do routera, ale niestety blokada od routerea nie zawsze działa jak należy. Jak zablokować dostęp do strony? Mam też dostęp do komputera denata. Czy możliwe jest także tego, że strona będzie dostępna od godziny 24 do 6 rano, a poza tym czasem już nie?

 

modem-router-komputery tak to wygląda

router netgear wgr614v9

Skoro użytkownik nie żyje, to problem chyba sam się rozwiązał? :wink:

Filtrowanie po samej domenie może być mało skuteczne. YT posiada kilka domen, a także równoważy obciążenie, więc jest dostępne pod wieloma adresami IP, które również możesz zablokować. IP dla domeny sprawdzisz poleceniem nslookup w wierszu poleceń. Blokujesz wszystkie adresy lub cały blok adresów, ktory należy do Google.

http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/WGR614V9/WGR614v9_UM_14May08.pdf

Wpisz youtube i sprawdz jak będzie to działać.

No napisałem, że to działa średnio. Raz blokuje, raz nie.

W takim razie pozostaje blokowanie IPeków.

dodałem do hosts parę youtbe i póki co jakoś działa

Na wszystkich komputerach, czy tylko na swoim? Jeśli na swoim, to działa tylko u Ciebie. Jeśli na komputerach pozostałych użytkowników, to niekoniecznie dobry pomysł, bo mogą edytować ten plik, bo nie masz prawa ingerować w czyjś system.

Mam prawo

No jeśli jesteś właścicielem wszystkich urządzeń, to tak. W przeciwnym razie nie i nie ma znaczenia czy to rodzina, czy ktoś obcy.