Blokowanie zmiany tapety bez uprawnień admina

Czy coś takiego w systemie windows vista jest możliwe ? Infe mam dwa razy w tygodniu. Za każdym razem gdy wchodzę na kompa to już nie ma mojego ulubionego zespołu iron maiden tylko ta przeklęta justyna biber. Nie chce mi się za każdym razem zmieniać tapetki. Po drugie nie mam admina bo jestem tylko uczniem.

Będzie problem - bez uprawnień administratora nie da się niczego odblokować i zablokować… może po prostu porozmawiaj z twoim nauczycielem i wytłumacz mu jak wygląda sprawa i poproś, żeby on uniemożliwił zmianę tapety w systemie - on z pewnością, z konta administratora może to zrobić…

Jeśli on w ogóle wie jak to zrobić. Eh nie sądzę - jak to zrobie to będzie przypał :frowning: No nic trudno. Myślałem że są jakieś hacki na konto admina.

Z mojego doświadczenia wiem, że w szkołach aktualizacje systemu są przeważnie wyłączone, więc systemy są podatne na ataki za pomocą różnych luk znalezionych w systemie. Niedawno czytałem w newsie na stronie głównej portalu, że Microsoft poprawił błąd polegający na możliwości podniesieniu sobie uprawnień i uzyskanie uprawnień administratora. Więc na upratego można by wykorzystać. Tylko, że ja hackingiem się nie zajmuje i myślę, że mało kto będzie wiedział jak tą lukę wykorzystać - poza specjalistami w tej dziedzinie…

Tak więc możesz próbować poszukać gdzieś w necie informacji na temat tego jak podnieść swoje uprawnienia i później zmienić ustawienia tak by nie dało się zmienić tapety. Tylko, że to zapewne proste nie jest i warto się zastanowić czy naprawdę warto się tak męczyć aby tylko zablokować jedną funkcję…