Blood 2

Witam. Mam pewien problem Z grą Blood 2 (najnowsza ver.2.1 ze starszymi wersjami problem też występował). Otóż gdy uruchamiam gre pod Direct3D Renderer nie wyświetla mi się manu a tylko mały napis w lewyn dolnym rogu ekranu z numerem wersji gry, innymi słowu menu jest ale go nie widać. Natomiast gdy uruchamiam gre pod Software Renderer wszystko jest ok. Problem rozwiązałem tylko po części. Uruchamiam gre pod Software Renderer, ładuje zapisany stan gry, następnie wychodze do menu zmieniam w opcjach spowrotem na D3D ( menu już nie widać) i naciskam pare razy escape. Zabieg musze powtarzać przy każdym uruchomieniu gry, a posza tym co jakiś czas zmika mi z gameplay’u ilość amunicji, życia itp. dane.

W98se, DirectX9.0b, Gainward GeForce3 T200, 256 DDR, Athlon XP 1700, najnowsze sterowniki NVidii 53.04.

Prosze o szybką pomoc, ponieważ chciałbym jak najszybciej w nią pograć :wink: Z góry dziękuje za pomoc.

podejrzewam, że to jest związane z jakąś instrukcją dodaną do nowych DirectX. Skoro menu się nie wyświetla tylko od czasu do czasu mrugnie (tzn. pojawi się na chwile) i coś podobnego dzieje się z odiektami 2d takimi jak liczba HP i menu w gameplayu… Na pewnym forum przeczytałem że trzeba zrobić coś takiego : “Disable vsync in the video drivers options, and use maxfps 60 in the console when you start the game.” lecz wyłaczenie vcync nie pomaga a ja nie mam pojęcia jak zmienić w konsoli na maxfps60 :/. Próbowałem edytować pliki *.cfg lecz tam też nie ma takiej opcji. Może ktoś domyśla się o co chodzi lub chociaż zna jakąś dobrą stronkę o Bloode 2 bo ja już sie naszukałem jak głupi i nic. Prosze o szybką pomoc.