Blu-ray - niepłynnie chodzi

(Szczuply_NH) #1

Witam!

Mam takie zapytanie. Posiadam laptopa Toshiba A200-1AE. Mam 3 gb RAMu. Podłączam do niego zewnętrzny napęd Blu-Ray przez USB 2.0 . Niestety kiedy obraz jest rzucony na telewizor to niepłynnie chodzi. Jakbym kupił dysk 7200 wewnętrzny to dałoby coś? W sensie zwiększyło wydajność?

Narazie nie planuję kupować nowego laptopa.

Pozdrawiam

(system) #2

Jaki masz TV?

(Szczuply_NH) #3

LG 32 HD-Ready. Dysk zakupiłem, napiszę jak się sprawuję.

(witek-pl) #4

Ja bym stawiał na ogólnie ciut za słaby sprzęt, twoja karta grafiki nie ma pełnego wsparcia dla video HD więc sporo spada na procesor, dodatkowo przy używaniu TV-out rośnie obciążenie procesora (zauważam to na swoim lekko już starawym sprzęcie) a przecież teoretycznie zmienia się tylko wyjście sygnału na karcie grafiki. Nie napisałeś na jakim programie oglądasz filmy i jaki materiał (720 czy 1080) masz ustawiony w playerze. Możesz też pobrać sample filmów w rozdzielczości full hd i odpalić sobie z dysku będziesz miał odpowiedź na dalszą część twojego pytania.

(system) #5

Napisał o napędzie BD-R więc stawiam na to że materiał Full-HD. Może jeszcze problemem być sposób ppdłączenia do TV i jego brak wsparcia F-HD co może zaowocować ciemnym ekranem śmierci TV. witek-pl , masz rację spojrzałem przed chwilą na specyfikację tego laptopa i nie jest on raczej zbudowany pod materiały F-HD...

(Szczuply_NH) #6

Jest starym laptopem. Oglądam Dextera w 1080p przez CyberLink PowerDVD. Zaraz sobie zapuszczę i zobaczę czy jest różnica.

No jest dużo lepiej, ale czasami się potrafi przyciąć. Więcej chyba nie dam rady zrobić. Może też wina napędu też ciutkę.