Blu-ray - niepłynnie chodzi

Witam!

Mam takie zapytanie. Posiadam laptopa Toshiba A200-1AE. Mam 3 gb RAMu. Podłączam do niego zewnętrzny napęd Blu-Ray przez USB 2.0 . Niestety kiedy obraz jest rzucony na telewizor to niepłynnie chodzi. Jakbym kupił dysk 7200 wewnętrzny to dałoby coś? W sensie zwiększyło wydajność?

Narazie nie planuję kupować nowego laptopa.

Pozdrawiam

Jaki masz TV?

LG 32 HD-Ready. Dysk zakupiłem, napiszę jak się sprawuję.

Ja bym stawiał na ogólnie ciut za słaby sprzęt, twoja karta grafiki nie ma pełnego wsparcia dla video HD więc sporo spada na procesor, dodatkowo przy używaniu TV-out rośnie obciążenie procesora (zauważam to na swoim lekko już starawym sprzęcie) a przecież teoretycznie zmienia się tylko wyjście sygnału na karcie grafiki. Nie napisałeś na jakim programie oglądasz filmy i jaki materiał (720 czy 1080) masz ustawiony w playerze. Możesz też pobrać sample filmów w rozdzielczości full hd i odpalić sobie z dysku będziesz miał odpowiedź na dalszą część twojego pytania.

Napisał o napędzie BD-R więc stawiam na to że materiał Full-HD. Może jeszcze problemem być sposób ppdłączenia do TV i jego brak wsparcia F-HD co może zaowocować ciemnym ekranem śmierci TV. witek-pl , masz rację spojrzałem przed chwilą na specyfikację tego laptopa i nie jest on raczej zbudowany pod materiały F-HD…

Jest starym laptopem. Oglądam Dextera w 1080p przez CyberLink PowerDVD. Zaraz sobie zapuszczę i zobaczę czy jest różnica.

No jest dużo lepiej, ale czasami się potrafi przyciąć. Więcej chyba nie dam rady zrobić. Może też wina napędu też ciutkę.