Blue screen-0x0000008e

Witam,

Po dłuższym czasie gry w Need for speed:Underground 2 (oryginalna gra) wyskoczył mi błąd z treścią, ze jakiś tam błędem (lecz nie ten komunikat “…nie wysyłaj” no to kliknąłem OK, włączyłęm ponownie NFS i po starce gry (już po wczytaniu save’a) wyszkoczył mi blue screen z treścią

"…(tu chyba wszyscy wiedzą co pisze)

STOP 0x0000008E

(0x C0000005, 0xE24AFF80, 0xB84289cc, 0, 00000000

Przeszukując “gugle” :lol: znalałem temat (klik) nie dosyć, że z tego forum to jeszcze ja dałem wskazówkę w nim 8)

I jak to możliwe, że treść błędu wskazuje, że taki błąd wyskakuj podczas instalacji Windows’a czego ja w rzadnym wypadku tego nie robiłem :shock:

Powiem, że po restarcie znowy włączyłęm NFS:U 2 i po dłuższym czasie grania gra się zawiesiła lecz nie wyskoczył błąd ani bluescreen.

komunikat ten może wskazywać, że masz w systemie wirusa HaxDoor lub coś z pamięcią RAM, komunikat ten często wyskakuje podczas instalacji jak jest coś nie tak z pamięcią, ale może i wyskoczyć podczas pracy systemu

Może przeskanuj pamięć programem MemTest 86?

Dzięki za szybką pomoc, tylko… :x

Zassałem programik z vortalu i po rozpakowaniu i włączeniu pliku “instal” wywala taki błąd 2cd54a0d8e639220m.jpg i i gdy kliknąłem Zamknij to się wyłączyło, ale gdy ignoruj to stanęło na takim czyms 76f11d421184e0f6m.jpg to chyba znaczy, że mam włożyć jakąś płytę :roll: tylko jaką :shock:

Zrób jak piszą na http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=104416.

Co pisze po - Probably caused by: ???

jeżeli chcesz się bawić z tym memtestem to włóż dyskietkę tak jak Ci pokazuje na screenie, powinien utworzyć się jak dasz enter na niej bootowalny memtest, następnie odpal system z tej dyskietki i zacznie się sprawdzanie pamięci, ale może to potrwać kilka godzin / w rubryce errors będziesz widzieć błędy /, wcześniej radziłbym Ci przeczyścić styki, gniazdo pamięci, przełożyć do innego banku, lu jak masz dwie zostawić jedną

marek624 wole się nie bawić w takie “trudne” (jak dla mnie) rzeczy :stuck_out_tongue:

nic :roll:

Zostawiłem na około 15 minut i nic :?

co do tego to troszkę poczekam bo idzie jak krew z nosa :-x :?