Blue screen 0x00000116 i czarny ekran. Czy to karta graficzna padła?

Grałem na komputerze i nagle wykoczył blue screen z tytułu. Jak uruchomiłem komputer ładuje sie windows ale potem jest czarny ekran blue screen i komputer w kółko sie resetuje. Mam podejrzenia że może to być karta graficzna ale się nie znam. Proszę o pomoc

Sprawdź czy da się uruchomić spod klawisza F8 tryb awaryjny (na Windows 8 / 10 może być ciężko by zadziałał, ale po numerze błędu sądzę że masz starszy Windows).

https://www.fixitpc.pl/topic/29344-diagnostyka-samoczynnych-restartów-i-bsod/

Mam windows 7 i próbowałem trybu awaryjnego ale dzieje się to sam

1 polubienie

I jak?

Może to też być problem z zasilaczem, tak patrząc na to, co idzie znaleźć w Google.

Zapomniałem o czymś powiedzieć jeszcze. Sprawdzałem czy format coś da i po formacie działało ok dopóki nie zainstalowałem sterownikow karty graficznej. System po formacie chodzi na zintegrowanej?

Jak masz zewnętrzną to może wystartowała ona na sterowniku standardowym VGA w niskiej rozdzielczości, a po instalacji sterownika system próbował np. ustawić wyższą rozdzielczość i już nie dało rady.

Jak nie przepinałeś kabli to raczej nie uruchomił się system na integrze.

Ale zawsze po formacie się tak działo system działał słabo ustawiała się automatycznie niska rozdziałka ale po instalacji sterowników wszystko wracało do normy.

Chciałbym mieć pewność co nawaliło i jak trzeba by było zakupić nowe części. Tak to ciężko strzelać. Zamówię karte graficzną okaże się że to nie wina karty.

Jaka karta graficzna i zasilacz. Podaj modele to będzie wiadomo, ale wygląda na to, że karta dokonała żywota, skoro na niskiej rozdzielczości działa, a na wyższych już nie. Prawdopodobnie chip się przegrzał.

1 polubienie

karta graficzna MSI gtx 460 hawk zasilacz fortron fsp500-60ghn
A w dxdiag wyświetla się Takie coś więc nie wiem czy to nie integra się właczyła po awarii zewnętrznej karty:
Card name: Standardowa karta graficzna VGA
Manufacturer: (Standardowe typy ekranu)
Chip type: NVIDIA
DAC type: 8 bit
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0E22&SUBSYS_23811462&REV_A1
Display Memory: n/a
Dedicated Memory: n/a
Shared Memory: n/a
Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (1Hz)
Monitor Name: Rodzajowy monitor PnP

Podałem to o co prosiłeś

To nie integra tylko systemowe sterowniki grafiki, bo na sterownikach nvidii ci karta wywala BSOD. Jeżeli po formacie masz też takie problemy, to pora poszukać nowej grafiki.
Ewentualnie sprawdzić zachowanie karty na jakimś linuksie livecd, zobaczyć czy da się ustawić maksymalną rozdzielczość monitora. Lub spróbować starsze sterowniki do grafiki z końca 2015 roku i wtedy zobaczyć, ale jeśli i to nic nie da to wymiana grafy się szykuje.

2 polubienia

Dobra dzięki za pomoc spróbuję jeszcze na starych sterownikach a jak nie pójdzie to w weekend zamawiam nową kartę