Blue screen - ACPI.sys

Witam. Mam taki problem od około roku. Na kompie mam zainstalowany XP Pro SP2, system działa bez awaryjnie, ale… Gdy zresetuje kompa (przyciskiem reset na obudowie) to system nie uruchamia się ponownie. Wyskakują posty BIOSu i nic, czarny ekran. Nie pojawia się logo XP, podobnie nie uruchamia się tryb awaryjny. Za którymś razem zauważyłem niebieski ekran i mignął mi tylko napis ACPI.sys. Normalną pracę komputera przywraca tylko jego całkowite wyłączenie przynajmniej na 10 sekund. Dodam że taka sytuacja pojawiła się od kiedy podłączyłem się do neta przez WLAN. Moja karta to PLANEX COMMUNICATIONS INC. PCI GW-DS54GR 54Mbps Wireless LAN PCI Adapter.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

EXPAND X:\i386\ACPI.SY_ C:\WINDOWS\system32\drivers

a jak nie działa

EXPAND X:\i386\ACPI.SY_ C:\WINDOWS\system32\drivers\acpi.sys

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\ACPI.SY_C:\WINDOWS\system32\drivers\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

Podłożenie nowego pliku za pomocą ARC nie pomogło. Ale zdążyłem wyczytać z blue screenu dodatkowo taki tekst: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Ale dalej nie wiem co wywołuje taki błąd.

Aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Tutaj wkleiłem wynik: http://www.wklej.org/id/3308/.

Szczerze to ja nic z niego nie rozumiem.

Z tego co się dowiedziałem, plik HFXP2.SYS pochodzi od jakiegoś programu do ukrywania plików i folderów o nazwie Hide Folders. Odinstaluj go i zainstaluj go na nowo.