Blue screen (atikmgdag.sys)

Witam

Już kiedyś był założony wątek z tym problemem, jednak nie został rozwiązany.

Mój sprzęt to Acer Aspire 7750G- i7-2630qm, 8gb ram ddr3, Win7 Home Pro 64bit, i RADEON HD 6850M.

Problem występuje tylko gdy gram w League Of Legends (LOL), po jakimś czasie mam blue screena, obraz się wyłącza, coś tam “pierdzi” i system się restartuje. Problemem jest sterownik karty graficznej, przynajmniej tak pokazuję BlueScreenView- atikmgdag.sys. Próbowałem wszystkiego, od inych sterowników do karty graficznej, po przeinstalowanie całego systemu, nic nie pomogło. Problem pojawił się dopiero, gdy przeinstalowałem system pierwszy raz od czasu kupna laptopa. Aktualna wersja sterownika to: VGA AMD 8.901.4.0 W7x64. Nie mam pomysłów jak pozbyć się problemu. Proszę Was o pomoc.

Zrzuty ekranu:

http://imageshack.us/f/194/screenshot001ny.jpg/

http://imageshack.us/f/812/screenshot002sy.jpg/

Cześć

Jakie temperatury ma laptop podczas normalnej pracy a jakie podczas grania w gry. Sprawdź je np. programem HWMonitor

Sprawdź starsza wersję sterownika http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=3476, na początek odinstaluj obecne sterowniki i przeczyść system z pozostałości po sterownikach za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html

Temperatura podczas normalnego użytkowania (odpalona tylko przeglądarka):

http://imageshack.us/f/441/screenshot001vb.jpg/

Temperatura podczas grania (LOL):

http://imageshack.us/f/825/screenshot003ei.jpg/

Właśnie zabieram się do zainstalowania starszej wersji sterownika do karty graficznej. Wcześniej już to przerabiałem, ale nie robiłem tego z pomocą tego programu. :slight_smile:

Cześć

Temperatury są w normie. Sprawdź czy instalacja starszej wersji sterownika rozwiąże problem.

Obniż takty na karcie o 100 - 200 MHz i daj znać czy nadal masz błąd sterownika.

Zainstalowałem starszą wersję sterowników, dokładnie VGA AMD 8.861.0.0 i na razie nie było blue screena. Jednak myślę, że przetestuję te sterowniki jeszcze trochę i wtedy zobaczę, czy wszystko będzie ok. Dopóki co nie zmniejszałem taktowania. Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Dodane 12.01.2013 (So) 16:29

Przeinstalowanie sterowników na starszą wersję niestety nic nie dało. Natomiast zmniejszyłem taktowanie karty graficznej programem Sapphire Trixx o 100MHz i ani razu nie było blue screena. Po zmniejszeniu taktowania karta ma mniejsze osiągi, jak bardzo? Czy nie oznacza to, że moja karta siadła? Mam nadal gwarancję na laptopa, więc taki problem z kartą graficzną podlega gwarancji?