Blue screen battlefield 4

Mam problem podczas wczytywania mapy lub w czasie maximum 2 minut po załadowaniu komputer się zawiesza, pokazuje czarny ekran i resetuje się, po ponownym uruchomieniu wyskakuje okienko o przywróceniu komputera do działania po błędzie. Przez dwa dni posiadania gry nie miałem tego dopiero wczoraj wieczorem :(( 

Kod wskazuje na sterownik karty graficznej lub samą kartę.

Zastanów się następnym razem jakiego koloru fontu używasz, planowałem wywalić ten wątek w kosz ale daję Ci szansę…

dziękuję po prostu skopiowałem post z innego forum i nie zmieniłem koloru

Wszystko wskazuje na problem z kartą bo temperatura rośnie w sposób magiczny do 100 stopni po odpaleniu jakiejkolwiek gry nawet sapera

Co prawda nie mam BF4, ale przy BF3 miałem podobne problemy z grą. Częste BSODy, samoczynne zamykanie się gry, wyrzucanie błędów DX lub poprostu restart komputera bez wskazania jakiegokolwiek błędu.

Posiadam radeona 6950  (ustawienia fabryczne GPU 850 / Pamięci 1300). U mnie pomogło zmniejszenie taktowania rdzenia karty w sterownikach (obecnie mam 810 - mała zmiana nie wpłynęła u mnie na ilość fps-ów). przeczyszczenie wentylatorków + wymiana pasty na karcie. Do tego dokupiłem dodatkowy wentylator do obudowy PC.

 

Temperatura spadła o około 30 stopni i w tej chwili nie mam żadnych błędów związanych z kartą graf. i grami.

 

Radiator przy karcie czyszczę kilka razy na rok, a pastę staram się wymieniać przynajmniej raz na rok (najczęściej przed latem, kiedy wiadomo, że są wyższe temparatury).