Blue screen - bez większej przyczyny

Witam, ostatnio kilka razy zdarzyło mi się ujrzeć niebieski ekran, nie zdążyłem ani razu doczytać się zbyt wiele, ale zauważyłem komunikat o zrzucaniu pamięci fizycznej. Komputer się po prostu zawiesza podczas zwykłej pracy, przy której nie jest zbytnio obciążony. Jakieś sugestie co mogło się zrypać? Może dysk twardy, albo sam system? Mam nadzieję, że to odpowiedni dział. Dzięki za pomoc i pozdrawiam. Dodam, że zasilacz markowy i komputer po komunikacie się resetuje

Tutaj komunikat z tego programu co kolega w podobnym temacie umieścił http://wklej.to/IuFJE

Widzę

, może wystarczy tylko ściągnąć i podmienić ten plik?

Biblioteka HAL.DLL odpowiada za jedną z warstw obsługi sprzętu w Windows 2000/XP (dokładnie za tzw. Hardware Abstraction Layer). Winnym zaistniałej sytuacji może być zbiór boot.ini. Aby go naprawić, stosujemy następującą procedurę:

  • ustawiamy w BIOSie opcję uruchamiania komputera z krążka CD

  • wkładamy do napędu bootowalną płytę CD z Windows XP i uruchomić komputer z jej użyciem

  • wchodzimy do konsoli odzyskiwania systemu

  • wpisujemy polecenie: bootcfg /rebuild

  • przywracamy w BIOSie uruchamianie z dysku twardego

  • wyjmujemy krążek z napędu CD i restartujemy komputer

Procedura jest taka sama na Windows 7?

Na dzień dobry: SFC /SCANNOW z wiersza poleceń w trybie administratora.

A potem zaktualizuj WSZYSTKIE sterowniki urządzeń które masz nie aktualne.

Sterowniki mam wszystkie aktualne, użyłem w/w skanu który nic nie wykrył. Zdecydowałem się na sformatowanie dysku i postawienie nowej partycji. Mam nadzieję, że problem już nie będzie występował.

Niestety przed chwilą znowu system mi się zawiesił korzystając tylko z google chrome. Całkiem dawno robiłem OC CPU, ale chodzi już tyle czasu bez zarzutu, może jednak ma to jakiś wpływ.

Zresetowałem biosa, może to coś da.