Blue screen BUGCODE_USB_DRIVER

Witam,

od jakiegoś czasu pojawia się notorycznie blue screen bugcode usb driver

 

1g54ZuJ.png?1

 

Poniżej przedstawiam raporty z FRST:

 

FRST

Addition

Shortcut

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

USB 3.0 ?

Hej,

Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

Pozdrawiam,

Nic takiego nie instalowałem.

 

Hej,

No to koniecznie zainstaluj. Z jakiego systemu i w jakiej wersji korzystasz? Jaką posiadasz płytę główną? Możesz to sprawdzić przy pomocy programu Speccy.

Pozdrawiam,

Sprawdź dokładnie jaki model laptopa posiadasz np. na naklejce pod spodem urządzenia, przejdź na stronę producenta a następnie pobierz i zainstaluj sterowniki o których wspominali poprzednicy.

Hej,

System już znamy, teraz pytanie o to, jaki dokładnie to laptop, bo jak widać Speccy nie daje sobie rady z poprawnym rozpoznaniem płyty głównej w tym laptopie, co oczywiście szczególnie nie dziwi.

Pozdrawiam,

Sony VAIO model PCG-71211M

 

Hej,

Na stronce producenta w ogóle nie znajduje mi takiego modelu. Możesz uruchomić Panel sterowania i kliknąć aplikację Vaio Control Centre - powinna pokazać poprawny model laptopa.

Pozdrawiam,

6X5gIoc.png

 

Hej,

Sterowniki znajdziesz pod linkiem: http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/VPCEB4S1E/list. Chodzi o sterowniki nazwane jako Chipset Drivers. Sterowniki są spakowane w archiwum zip, więc przed instalacją koniecznie trzeba je wypakować, a dopiero po tym uruchomić ich instalację - klikając Setup.exe.

Pozdrawiam,

Niestety problem nie ustąpił. Nie znam się zbytnio na tym ale czy jest możliwe aby przyczyna była natury mechanicznej np. jakieś zwarcie przy którymś porcie USB?

Dodam jeszcze, że często pojawia się dźwięk systemowy taki jak przy wpinaniu i wypinaniu jakiegoś urządzenia do portu USB.

Hej,

Tak, to jest możliwe. Tym bardziej, że błąd informuje o problemie właśnie z portami USB. Czy któryś z portów nie został wyłamany bądź w inny sposób mechanicznie uszkodzony?

To tylko potwierdzałoby tą tezę.

Pozdrawiam,