[Blue Screen] co jakis czas

Mam pewien problem co jakis czas (ok 2 godziny) wyskakuje mi bluescreen z taka trescia:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0x0000000A (0x82000000, 0x00000002,0x00000000,0x81c834F3)

Collecting data for crash dump…

Initializing disk for crash dump…

Begining dump of phisical memory.

Dumping phisical memory to disk: 100

Physical memory dump complete.

Contact your system admin or technical support group for further assistance.

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.

Rozwiązanie: Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenia z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawi się podczas instalacji lub procedury aktualizacji systemu, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów, program do wypalanie płyt CD lub program do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli błąd pojawia się np. po dodaniu nowej karty rozszerzeń, należy usunąć kartę i sprawdzić czy BSOD nadal się pojawia. Rozwiązaniem może być także instalacja najnowszych sterowników kompatybilnych z Windows XP.

blad wyskakuje niespodziewanie i na samym poczatku leci od 0 do 100 w tym miejscu:

Dumping phisical memory to disk: 100

z angielskiego nie jestem za dobry wiec nie napisze czy wskazuje na jakies urzadzenie / kategorie urzadzen, ale wydaj mi sie ze nic nie skazuje.

Dumping phisical memory to disk: 100

Wskazuje bodajże na problem z zrzutem pamięci fizycznej na dysk

ze cos z pamięcią i dyskiem to ja wiem :stuck_out_tongue:

Przetestuj dysk programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=918

przetestowalem i niema zadnych bledow. ( dzis ani razu mi sie nie zrestartowal :o )

mam to samo oto zdjęcia : 6df196d20c24a0ab.html

8d11d58730b51539.html

Dodane 22.03.2009 (N) 12:45

sprawdzalem programem i nic .

fist , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.