Blue Screen DRIVERS IRQL NOT LESS OR EQUAL i BAD POOL CALLER

Hah bardzo dziwna rzecz się stała, otóż przeniosłem kompa do pokoju gdzie znajduje się router. Co się okazało Bluescreen z Driver IRQL może tak liczba tych Blue S o dziwo się zmniejszyła, lecz no niestety nadal się pojawia :frowning: Teraz kupię pamięć i może gdy będę kasiasty to i procek i karta graf. i ten router, bo niestety przez ściany sygnał lichutko przebija. Tak czy inaczej z tymi problemami muszę działać dalej, gdyż wszystko nie jest rozwiązane.

Hej,

A próbowałeś sprawdzać działanie na innych sterownikach, tak jak pisałem w poprzednim poście?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ach i mam kolejny problem … Stery od BIOSA z żadnego z serverów nie chcą się ściągać :{

Hej,

 

Możliwość ściągnięcia nowej wersji BIOSu nie ma żadnego związku z pojawiającymi się BSOD. Samego BIOSu szukaj na stronie producenta i nigdzie indziej. A co z moim pytaniem z poprzedniego posta?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Witam,

 Przepraszam, że zaniechałem temat. Pomyślałem, że nie warto tego ciągnąć, bo prawdopodobnie dysk jest walnięty czy płyta główna. Jednak muszę przyznać, że boję się, że będzię jeszcze gorzej i padnie mi przez BSODY kolejna kość. Zrywy systemu występują nawet przy normalnym użytkowaniu, coraz częściej pojawia się i BAD POOL CALLER przy normalnym użytkowaniu bez ściągania. Dziś doinstalowałem jakieś tam aktualizacje do Net Frameworka 4.5. Tak czy inaczej nic to nie daje i nie wiem czy to chodzi o sterowniki, czy nie czasami, któryś z bebechów się nie przeciąża. Jade na tych 2 ramu i przy włączaniu systemu jest na krańcu 100% wykorzystania. Wydaje mi się, że BSODY są właśnie przy tym, że kość już nie daje rady i daje zryw przec co robi się zryw. Pewnie się mylę ale daje sugestie. Do jutra postaram się zainstalować sterownik do AMD tym razem OMEGA. Pytanie to jest błąd w rejestrze czy po prostu system nie może dać sobie z czymś rady lub widzi w pewnym sensie zagrożenie ?

 Pozdrawiam.

 Kammat

Hej,

Dysk już wiemy, że ma bad sectory - czeka więc albo na remapowanie, albo na wymianę. Na pewno warto przeskanować pozczególne kości pamięci RAM przy pomocy na przykład MemTestu.

Bardziej obstawiałbym na problem sprzętowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj,

 Czyli jednak 5 lat swoje robi, a nawet zbliża się 6. No nic, jeśli się nic nie wskóra to będę musiał wymienić bebechy, a tak najprawdopodobniej będę musiał to uczynić.

Hej,

Sprawdź zatem RAM - jeśli będzie OK, pierwszym i najbardziej prawdopodobnym winowajcą będzie dysk twardy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Witaj,

 Kość jest w porządku. Czyli najprawdopodobniej coś nie tak jest z twardzizną. Czy może wejść tu w grę płyta główna ?

I co teraz remapowanie, zerowanie czy kupno twardzizny o to jest pytanie :slight_smile:

 Pozdrawiam

Jak napisałem kilka postów wcześniej dysk powoduje te problemy ale nic w tym kierunku nie zrobiłeś masz już wszystko napisane.

Tylko teraz chce wiedzieć czy warto to zremapować, czy zerować, albo jeśli to już nie ma sensu to wymienić na nowy. Jeśli ma to trwać 10 godz na marne to już wole poświęcić te 4 paczki :slight_smile:

Dysk za 300zł kupisz nowy. Polecam WD Black ma 5 lat gwarancji

http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-black-wd5003azex-500gb-sata-600.html

Hej,

Nikt nie da Ci nigdzie 100% gwarancji, że po ramapowaniu i zerowaniu dysku problem ustąpi. Tak samo jak nikt nie napisze ze 100% pewnością, że dysk i tylko dysk powoduje takie problemy. Masz możliwość wymienić dysk - wymieniaj. Nie chcesz? Remapuj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra, a może jeszcze spróbuje na nowo zrobić system Acronisem, może i się uda. Remapowanie to jest teraz podstawa i zobaczę co z tego wyniknie.