Blue Screen DRIVERS IRQL NOT LESS OR EQUAL i BAD POOL CALLER

Witam

 Mam problem z blue screenem. Jeśli chodzi o DRIVER to występuje to przy ściąganiu. Kiedyś próbowałem na awaryjnym (przez torrenta) i udało się bez zakłóceń. Czasami dzieje się to przy nie używaniu komputera, lecz nie wiem jakiego typu jest to blue. Ost. zauważyłem ale rzadko kiedy, że pojawia mi sie BAD POOL CALLER.

 Najbardziej jednak wkurzającą rzeczą jest ten DRIVRS IRQL… powtarzam widze go tylko przy ściąganiu z torrenta lub po prostu centralnie z internetu. Prosze o pomoc z tego względu, że już to się dzieje od ponad 2 lat. Ps robiłem już system na nowo i po krótkim czasie znowu to samo.

Ważne dane:

2 gb ramu (kiedyś jedna kostka mi strzeliła, a może to od tego)

 A i jeśli będę musiał wysyłać dumpy to wytłumaczcie mi jak, bo jestem w tym temacie lewa noga :slight_smile: Jak by można było, żeby odp. były rozwinięte, bo naprawde ja krucho w tym temacie.

 Dz Pozdr :slight_smile:

Cześć,

 

Sprawdź co powoduje błąd szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html         

Cześć

Widze jakieś pliki na czerwono

 I kolejny niestety rodz dumpa DRIVER POWER STATE znalazłem i to było powodem częstych blue screenów gdy nie używałem kompa (tak mi się zdaje)

Może wrzuć screena z BlueScreenViewer.

Chętnie bym wrzucił gdyby nie pisało mi, że nie moge wrzucić, bo na tym forum nie ma rozszerzeń graficznych ;/

Zmniejszyłem by chociaż można było coś zobaczyć gołym okiem ale nadal nic

Wrzuć np. screena na fotosik.pl a tutaj daj linka.

problem może powodować przegrzewanie sie cpu gpu nie stabilnosc pamieci bądz procka jak np robiłeś OC.

 

mogą to też być problemy ze sterownikiem od grafiki.

 

jak piszą wyżej bez screnna bsoda się nie obejdzie.

Rozumiem do jutra postaram się dowieść poleconym :smiley: te screeny, jeśli uda się to nawet dziś

 MrBeckham wiesz myślisz to samo co ja lecz w tym BlueScreenViever pisało mi WUBS300 a to 300 znaczy, że jest problem z kartą sieciową. Mój komputer składałem 5 i pól roku temu, także miał prawo się pieprznąć. Szczególnie widać błędy sieciówki dzięki bardzo szybkiemu netowi, gdzy próbuje włączyć strony robi to bardzo szybko no w 40 sek. Czasami idzie jak burza, a jeśli ma zły dzień to no otw. się ze ok. pół min. Muszę też kupić router bo mam G i przez ściane mi nie przechodzi, a ceny są wyrąbane. Powiem szczerze jeśli teraz miał bym wymieniać wszystko to wyjdzie, że zbankrutuje. Ale do rzeczy sedno sprawy w DRIVER IRQL siedzi w sieciówce i grafce (tak mi się zdaje, wyślę tego screena i sami zobaczycie, bo siedzicie w tym)

Wrzuć screena z HDTune zakładka Health oraz z HWInfo zakładka Sensors (całe okno) napisz model i markę zasilacza.

zasilacz Seasonic M12II-620Bronze

Masz niestabilne sektory na dysku przez to masz te blue screeny oczywiście prawdopodobnie.

 

Polecam zerowanie i remap. Operacja usunie bezpowrotnie wszystkie dane na dysku.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

aha ja jeszcze porozmawiam z innymi, może znajdą inną droge wyjścia :slight_smile: Lecz Twoją rade też będę musiał uwzględnić dz za poświęcony czas :slight_smile:

Najszybsze rozwiązanie kup nowy dysk :wink:

Jeszcze zeskanuje dysk C i zobacze może są jakieś błędy

Tak możesz zapuścić skandiska chkdsk c: /f przez cmd oczywiście jako admin. Zaplanuj skanowanie po ponownych uruchomieniu. Oczywiście wszystkie partycje tak przeskanuj choć wątpię, że zniweluje to parametr C5.

No zobacze zrobie screena tych błędów to może wyjde na prostą :slight_smile:

Hej,

  • Próbowałeś aktualizacji sterowników do karty WiFi?
  • W systemie masz zainstalowane wszystkie poprawki bezpieczeństwa i dostępne aktualizacje?
  • Sprawdzałeś, czy przy połączeniu kablowym pojawiają się wspomniana BSODy?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

To teraz mnie zagiąłeś. Wiesz pisze mi, że mam najnowsze do karty. Ale zobacze ogółem wszystkie aktualizacje i może coś wskóram. Nie jestem pewien ale sterowniki do karty graficznej od AMD mam chyba beta.

Miałeś odpalić skandisk przez CMD. Inaczej nie naprawisz wszystkich błędów.

Hej,

Generalnie jeśli sterownik powoduje problemy, trzeba kombinować albo z nowszymi, albo ze starszymi jego wersjami. Natomiast samo używanie sterowników w wersji beta jest proszeniem się o kłopoty - nie bez powodu sterowniki mają status beta.

Pozdrawiam,

Dimatheus