Blue Screen dysk twardy windows 10

Przed chwila robiłem ustawienia do stanu paczotkowego zeby rozwiazac problem ale niepomógł nowy system i problem ten sam . Za niebieski ekran odpowiada na 100 dysk twardy . Przed resetowaniem miałem problem z partycjonowaniem . Zarzadzanie dyskami zmniejsz woluminium , chciałem zrobic 2 partycje bo mam 1 i zawsze kasuje mi pliki.
Cos zaczol robic i pojawił sie niebieski ekran komunikat ze musi zrestartowac komputer i blad na dysku Dysk 1000 gb partycja c : 100 gb i odczytuje 1000 gb i nigdzie nie ma reszty zeby zrobic nowa partycje rozplynelo sie. Program do partycjonowania EasyUS Particion Master 13 .5 dysk widzi na 935 gb chce zmniejszyc ta partycje c i zrobic d 830 gb i naciskam aplly restartuje sie program sie uruchamia pare procent i włala niebieski ekran i komunikat ze musi zrestartowac sie . Program po ponownym restracie pokazuje succesfull i uruchamia sie . niepomogl ponowny restart windows 10 . problem ten sam .
Mam nowa instalacje i nic . Moze to byc wina jakis wirusow bo miałem tego ■■■■■■■■■■ duzo albo jakies krytyczne bledy na dysku jestem zielony i niewiem od czego zaczac dysk twardy chyba jest dobry sata i zasilanie i te piny chyba tez bo czytałem ze to tez moze byc przyczyna bledu piny na tasmach .
dysk twardy pokazuje mi Generic s 100 Hard Drive SATA Disk Device szukałem nowych sterowników ale niema a windows pisze ze ma zainstalowane najnowsze wiec przez UpdateWin nie ma . robiłem restart BIOSu wyjołem baterie na 2 min bo moze jakis wirus jest na BIOSie . A przy instalacji był problem bo wyskoczyl mi komunikat ze niemoze skasowac wszystkich plikow i nacisnołem ROZUMIEM i dalej to juz wszystko od cala instalacja win jest 100 procent . Cos jest na moim dysku twardym jakies cholerstwo defragmentacja nic nie pomogla a i tak dalej jest blad po ponownym zainstalowaniu windowsa mam dysk 100gb a powinienem miec 1000 gb . Bo podczas wczesniejszej zmiania woluminium w czasie zmniejszania wyskoczyl BLUESCREEN i zrestartował komputer i instalacja nie ukonczyła sie pomyślnie i jest blad . Nowy system to samo blab. 100 gb zamiast 1000 gb i nigdzie nie ma nieprzypisanych gb .

Jezeli jest ktos w stanie mi pomoc i pokierowac co robic krok po kroku byłbym wdzieczny jestem zielony wiec najlepiej pisac krok po kroku albo jakies filmy na Ytube.

Cześć,
Jesteś pewny, że dysk nie jest uszkodzony? Jaki model laptopa (jak rozumiem laptop, bo wyciągałeś baterię). W wielu laptopach jest tryb diagnostyczny - po włączeniu odpowiedni klawisz (F2, F12, dedykowany przycisk na klawiaturze) przełącza do trybu diagnostycznego, tam między innymi można wykonać podstawową diagnostykę (S.M.A.R.T itd.).
Jak uda Ci się uruchomnić jakiegoś Windowsa, to postaraj się odczytać stan dysku np. za pomocą CrystalDiskInfo:


Linki bezpośrednie do pobrania:

https://osdn.net/frs/redir.php?m=rwthaachen&f=crystaldiskinfo%2F71535%2FCrystalDiskInfo8_3_1.exe

PS Szanuj nas, czytaj co napisałeś przed wysłaniem, bardzo ciężko się czyta ten bełkot :confused:

Komputer stacjonarny
Plyta glowna asus a68MH plus
Procesor A10 7860 k 4 rdzenie 3.6
Ram 2 pamieci po 8 16 gb
Dysk twardy Generic s100 hard drive SATA disc Device
Karta graficzna zintegrowana niekupywałem bo za droga
Ale w wiedzmina 2 grałem bez problemu 2 gb na 3 sie starsznie wieszla mam konsole PS4 a komputer to do internetu i dysk z 1 partycja 1000 gb i mi skasowalo wszystkie dane i wiedzialem o tym bo nic cennego nie miałem a teraz chcailem zrobic druga partycje by pliki zostawaly mi na dysku

odczytałem poprawiłem bledy i co dalej stan dobry
Co do dysku to niewiem jest podlaczony byl niewyjmowany
Jak jest uszkodzony to najwyzej zostanie mi 100 gb :slight_smile: reszt w powietrzu
W tej chwili korzystam z tego dysku to chyba raczej niejest uszkodzony

Dysk jest z 2016 roku tak jak i komputer jedyne co z nim bylo robione to sam windows cyklicznie co tydzien robil defragmentacje i czyszczenie
Jezeli dysk jest uszkodzony to jak to sprawdzic

Uruchomiłem jeszcze raz EaseUS Partition Master 13.5 zmniejsz woluminium utworz partycje D: czyli 2 operacje restartuje sie system laduje i BLUESCREEN i restart komputera znowu zaladuje sie i dalej tez jest blad na dysku 100 gb to wczesneijszych probach zmniejszenia partycji

Hej,

Musiałbyś pokazać też pozostałe parametry. Możesz albo rozciągnąć okno w dół, albo resztę atrybutów pokazać na kolejnym obrazku.

PS. To, że w ustawieniach programu zmieniłeś poziom błędu do wyświetlenia alertu o złym stanie dysku wcale nie spowodowało, że dysk się naprawił.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dysk ma 10 uszkodzonych sektorów, które przeniesione zostały do puli zapasowej oraz kolejnych 10 niestabilnych, które czekają na przeniesienie. Ja wykonałbym zerowanie, które może naprawić problematyczne sektory. Oczywiście takie zerowanie usuwa z dysku wszystkie dane.

a czy zerowanie usuwa windows 10

Dysk powoli umiera. Dokup mały SSD na system (120-240GB), stary dysk używaj, ale mu nie ufaj już za bardzo.

…na system i najważniejsze dokumenty, czyli 240, różnica z 30zł w najtańszych a pojemność 2x :slight_smile:

Tak, usunie wszystkie dane, czyli system również!