Blue screen i lagi. Windows Xp Pro sp.2

Witam. Wczoraj o godzinie 21 wyszedłem na dwór szukać kota. Jak przyszedłem zobaczyłem blue screena przeczytałem tyle że jakiś błąd “Kernel”. Nie znam się na błędach ale na pewno coś z dyskiem. Blue screena potraktowałem resetem i przy włączaniu pojawia się to “Pri Master” Not Detected i żeby kliknąć (http://img105.imageshack.us/img105/3001/p6200067qn3.jpg To jest zdjęcie które znalazłem w googlach mi informacja z F4 wyskoczyła przy Pri master) dałem i nic więc reset pojawiło się to jeszcze raz więc dałem power by go wyłączyć. Dopiąłem kable HDD i zasilające do dysku twardego ATA 40GB. Włączam komputer i pojawiło się coś nowego Auto-Detecting Pri Master Not Detect, Pri Slave Not Detect, DvD znalazło i jescze coś jest na 4 pozycji ale nie pamiętam ale też Not Detect albo Not Install. Więc potraktowałem to resetem, a po resecie znów to samo było więc wyłączyłem go i dałem inne wtyki kabli jak się włączył to Pri Master IDE Install, Pri Slave Not Install i Dvd install więc było OK, potem pojawiło się kolejne wczytywanie i Floppy not fuond -.- więc reset. Po tym resecie opisane etapy wczytują się dobrze ale ładowanie Windowsa trwa od 5min do 10min, a przed wystąpieniem wspomnianego blue screena windows ładował się góra 2min. Po wczytaniu windowsa było parę razy reset teraz jak dojdzie do Zapraszamy muszę odczekać kolejne 2-5min. Ledwie co mogłem się połączyć z netem pobrałem HD-Tune i szukałem bad sektorów w dysku twardym robiłem to przez godzinę doszło do połowy i wyłączyłem już komputer, a przez ten czas wykryło 1 i nie wiem czy to jest bad sector fizyczny czy logiczny i taką historię ma mój dysk twardy. Równo miesiąc temu miałem ten sam problem z dyskiem SATA 160 GB. Lecz po jego wymianie na ten co używam dziś i go opisuje mam ten sam problem. Przycinki windows, wolna praca komputera.

P.S: Cczy czeka mnie wymiana dysku twardego?

Procesor: AMD Sempron™ 2200+ 1,51Ghz

Dysk twardy: Samsung ATA 40GB.

DVD+nagrywarka: Plextor SATA

RAM’y: 2x256MB DDR 1: Kingston 2: GoodRAM

Karta graficzna: GeForce FX5500 128MB

Płyta główna: ASRock (Nie wiem jaki model)

użyj narzędzia chkdsk z odpowiednim przełącznikiem

Na twoim miejscu sprawdziłbym dysk na innym kompie. Jaki masz zasilacz? Profilaktycznie można spróbować przywrócić ustawienia biosu do fabrycznych. :wink:

Na pewno dysk do wymiany. Ale najlepiej sprawdzić czy wina nie stoi przy zasilaczu.

Zasilacz to: COLORS-iT 300w 300U-FCM cena: 10/20 zł na Allegro.

Komputer ma ok. 10 lat za pół roku mam zamiar kupić nowy więc wolę jakąś wersję rozwiązania problemu bez pieniędzy. :slight_smile:

Dziś zrobię jeszcze pomiar miernikiem żeby było dokładnie.

NORMA ATX:

3,3 V margines 3.14 - 3.47 V

5.0 V margines 4.75 - 5.25 V

12.00 V margines 11.40 - 12.60 V

Zrobiłem testy o to one:

Everest

everesttest.th.jpg

Aida32

aida32test.th.jpg

PS: Jak słucham muzyki i włączę jakiś program np. Mozille to dźwięk się przycina strasznie. Spróbuje go jakoś nagrać.

Dodane 26.08.2012 (N) 12:39

Ok wymieniłem dysk twardy wszystko działa dobrze. :}