Blue screen i restart komputera

Witam

Od kilku tygodni mój komputer po jakimś czasie użytkowania stwierdza że to dobra pora na restart. Wyskakuje blue screen na ułamek sekundy a po chwili już załącza się od nowa. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie regularność tych działań.

Przynajmniej 1-2 razy na  każde dłuższe posiedzenie (kilkugodiznne).

Na początku myślałem że to wiatraczek nie wyrabia i jets słaba cyrkulacja powietrza. Jednak wyciągnałem go ze szczeliny na środek pokoju a on nie zmienił zdania i nadal się restartuje.

Przeczytałem żeby sprawdzić zawartość folderu minidump >jets tam 15 plików. Co z nimi zrobić dalej?

Podaje specyfikację i mój sprzęt:

windows xp sp3

amd athlon dual core

procek 2,5 GHz i 3,5 gb ramu

nvivida geforce 9600gt

 

nie wiem czy już sprzęt mam za słaby na użytkowanie facebooka i oglądanie youtube w tym samym czasie, czy coś mi się popsuło. 

 

Z góry dziękuję za pomoc !!

Wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po wystąpieniu BSOD, i kiedy ów wystąpi - spisz kod identyfikacyjny błędu. Względnie zajrzyj do podglądu zdarzeń systemowych i poszukaj błędów występujących mniej więcej w momencie restartu.

skoro są pliki minidump to odczytaj je tym programem:

Zrobiłem zgodnie z Twoimi wskazówkami 

djkamil09061991

 

Raporty wklejam w pliku. Jesli chodzi o Twoje porady 

Veers to niestety nie wiem gdzie to wyłączyć. A w dzienniku znalazłem coś takiego:

 

To teraz proszę wyznaczyć mi kierunek a podąże tą drogą

I bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

raporty.txt

Wszystkie raporty wskazują na karte grafiki nvidia, tak wiec przeinstaluj jej sterownik na inna wersje :slight_smile:

Nie mam pod ręką XP, więc tak z pamięci lecąc - p.klik na Mój komputer, Właściwości, Zaawansowane i szukaj opcji Automatyczny restart po awarii (czy jakoś tak podobnie).

Zaś do tego co napisał djkamil09061991 - jeśli zmiana sterowników nVidii nic nie da - sprawdź pamięci np. memtestem. (względnie - jeśli faktycznie jak podejrzewam masz 2x2 GB RAM - wyjmij jedną pamięć)

właśnie zauważyłem że jest aktualizacja mojego sterownika, zatem już ją ściagam i instaluje. Jeśli problem będzie nadal występował wkleje znów raporta i spisze błąd , który wyskakuje Veers.

Także daje chwile czasu mojemu PCowi na rehabilitacje :slight_smile:

 

@Edit:

Nie chce zapeszać, ale wygląda na to że instalacja nowszego sterownika karty graficznej pomogła.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc