Blue screen i visual c++ runtime libary - błędy


(Tele89) #1

Często podczas grania w nowsze gry, czy to wczytywanie kolejnej lokacji, save'owanie czy innych czynności wyskakuje mi blue screen, gdzie przyczyną błędu jest plik nv4_dis.dll .Druga sprawa bababzi0.jpg

Dobija mnie gdy co 20 min mam BSOD :confused:

Sprzęt:

AMD Sempron 3000+ 64bity

GeForce 7600 gs 256

512 RAM DDR

Ausu Via k8t

Do grafiki dołączona była płytka ze sterownikami, niestety nie mogę zainstalować innych niż 91.31... a błąd wydaje się wynikać z sterowników :confused:

Proszę o pomoc, bo nie wiem już co zrobić z tym komputerem, nie da się normalnie pracować :frowning:


(qrczak13) #2

Podmień na ten.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?nv4_disp

Start > uruchom > dxdiag > dźwięk > funkcje DirectX > zmniejsz poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku (przesunąć suwak w lewo)


(Tele89) #3

Cóż zdaje się, że ostatnim razem podmieniłem i w ogóle padły sterowniki... tzn komputer pokazywał, że nie ma żadnych :frowning: Spróbuje jeszcze raz, może coś poprawi...


(qrczak13) #4

A dlaczego nie możesz innych niż 91.31?


(Tele89) #5

Pojawia się błąd(ehh kolejny), że oprogramowanie nie jest zgodne ze sprzętem, coś w tym guście...Na płycie mam 6 sterowników, żadnego nie można zainstalować oprócz właśnie 91.31 :confused: Ściągałem też inne, ale nadal to samo... W czym może tkwić problem?


(qrczak13) #6

Próbowałeś tych?

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

A dokładnie jaki komunikat? Może coś z certyfikatem?


(Tele89) #7

Udało mi się zainstalować te sterowniki które podałeś i na razie wszystko wygląda ok :slight_smile: W razie czego odezwę się jeszcze w tym topicu. Dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: