Blue screen - jak zdiagnozować przyczynę?

Witam, od dłuższego czasu pojawiał się BS, ale to raz na jakiś czas (bardzo rzadko). Ostatnio potrafi 2 razy w ciągu 20 minut, poczytałem, i z windows debugera wychodzi na to, że ntoskrnl.exe  powoduje problem, tak więc może to być hardware lub jakieś sterowniki? Jak dokładnie zdiagnozować co powoduje te BS? Skanowałem dysk HDD Tune nic nie wykazał. Z dziennika zdarzeń systemu windows takie coś 

Z góry dzięki za pomoc Hajduk123

PS. dodam że jest to laptop Asus k52de.

Sprawdź za pomocą BlueScreenView kod błędu (wstaw link do zrzutu ekranu).

 tutaj zrzut ekranu http://zapodaj.net/d79d1add6a669.jpg.html

Przetestuj pamięć RAM za pomocą Memtest, pobierz http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip wypakuj i nagraj na płytę, uruchom z niej komputer lub wersja na pendriva http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip (jeśli masz więcej niż jeden moduł pamięci RAM to przetestuj każdy oddzielnie).

Ok, więc przetestowałem RAM mam dwie kości obie testowałem w tym samym slocie. Pierwsza kość 16minut z hakiem  0 błędów, druga ponad 1h30minut i końca nie widać 512 błędów lowest 46MB, highest 174MB. Pytania: czy ta kość już do śmieci? Czy jakimś cudem da się to poratować? Jak można doprowadzić do uszkodzenia RAM’u? (w takim wypadku jak u mnie).

Pamięci RAM się nie naprawia.

 

 

Po pierwsze moduły pamięci mogą mieć wadę fabryczną (która wychodzi na jaw po dłuższym czasie), może to też być gorsza jakość materiałów.

@falcon89 Dziękuję Ci bardzo za pomoc :slight_smile: temat rozwiązany.