Blue screen MEMORY_MANAGEMENT, memtest wywala błędy, winna karta GPU, pł. gł. czy tylko RAM?

Jedną kość DDR4 8GB mi uwaliło, myślałem że po prostu się zepsuła. Ale teraz poszła druga po tym jak chwilę działała sama na płycie.


Co tu będzie winowajcą? W najbardziej optymistycznym świetle dobrze by było gdyby okazał się nim sam RAM. Ale tak jak mówię najpierw poszła jedna kość, po jej wyciągnięciu została jedna i w miarę działała jakiś tydzień powiedzmy i teraz nagle na memteście na niej też zaczęły wychodzić błędy oraz przyplątał się niebieski ekran, którego kod błędu załączam przez program BlueScreenView.

Zakupiłem też GPU używanego Radeona zasilanego wtyczką 6-pin. Więc nie wiem czy on nie był w pełni sprawny i mógł się przyczynić do uwalenia kości pamięci. Czy może płyta główna jakimś sposobem została uszkodzona. Brakuje mi pomysłów co tu może iść nie tak. Już tak jest że 1 kość padła, teraz 2 zaczyna padać, mimo że błędy na niej są mniej problematyczne bo system jeszcze jako tako działa.

Wyczyścić spirytusem styki kości RAM.
Przedmuchać gniazda RAM.

U mnie RAM sypał błędami, a po wyczyszczeniu działa już półtora roku.

Niestety, ale w moim przypadku ta metoda nie pomogła. Ale duży + za bardzo ciekawą alternatywę rozwiązania podobnych temu tego typów problemów.

Kogoś kto posiada wiedzę na temat takich blue screenów by pasowało znaleźć, aby coś mniej lub więcej doradził.

Może źle ci ustawia taktowanie albo czasy dostępu.
Ustaw RAM na 2666 CL19 jedną sztukę i testuj.

Jakby przypadkiem wyszło ok. to zobacz czy producent nie popełnił nowego BIOSu do twojego MOBO.