Blue screen na początku instalacji XP

Przy włożeniu kopii windowsa XP do laptopa (który jest nowy a miał wgranego linuxa) po wgraniu plików instalacyjnych systemu wyskakuje niebieski ekran “Pojawił się problem i system zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera…” no i tak jest za każym razem, przy różnych kopiach XP tylko nie przy ogrinalnej płycie XP… Dlaczego i co mam zrobić żeby zainstalować XP?

Rozumiem, że płytki nie są kopiami oryginalnego krążka. Czy aby nie były przerabiane w programie n-lite z usunięciem niektórych składników? Mnie sie tak zdarzyło. Płytki oryginalne lub ich dokładne kopie powinny działać. W Acerze 5220 nie instaluje sie podobno XP z powodu braku sterowników SATA do płyt głównej i trzeba integrować w np. w n-lite. Może o to chodzi.

te kopie nie działają tylko na tym laptopie bo na innych instalowałem i było wszystko ok… tylko w tym laptopie nie dziala i nie wiem dlaczego. Wcześniej był linux i może przez to. Linuxa sformatowałem tak samo jak xp czyli usunąłem partycje i utworzyłem na nowo. Dobrze zrobiłem?

Wydaje się, że dobrze. Ja u siebie zrobiłem tak samo (Acer 5200). Usunąłem partycje Partition Managerem dla DOSa. Potem podzieliłem dysk na 2 partycje. U mnie instalka przeszła bez trudu. To co mi się nasuwa, to brak sterowników do któregoś z urządzeń na Twojej płycie głównej. Tak podobno może być z nowymi laptopami, które współpracują z Vistą, a z XP już nie chcą (mogę się mylić, ale to informacja, którą znalazłem na jakimś forum). Spróbuj ściągnąć wszystkie stery ze strony producenta, ale dalej musisz je zintegrować z płytką XP. Nie pasuje mi tu tylko to, że jak piszesz, oryginalna płytka chodzi bez problemu.

Szyna85 proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.