Blue screen / ndisuio.sys

(Margita) #1

ndisuio.sys - prowokuje u mnie niebieski ekran.

Co robić? co to jest?

-o Mam vistę i nod32 jako antywirus, wyłączyłam zaporę ogniową ( windowsa i wymiennie nod'a - niestety nie pomaga).

Najczęściej problem pojawia się przy łączeniu się z internetem.

Bardzo prosze o jakieś rady.

(Kambor4) #2

Jeśli się nie myle to usługa jest do sterowników do internetu.

Czasami znajduję sie tam infekcja więc dla pewnośći daj log z -----> ComboFix.

:slight_smile:

(Cosik Ktosik) #3

Podaj jeszcze kod błędu, gdyż nie zawsze winą jest sam sterownik podany jako przyczyna.

Co do sterownika, oczywiście najlepiej przeinstalować na nowszy.

Ale najpierw wirusy i kod błędu.

(Margita) #4

ok już podaję:

0x000000D1 (0x00000014, 0x00000002, 0x00000000, 0x88E96F7C)

ndisuio.sys - Adress 88E96F7C base at 88E94000, Datestamp 4549b2f2

(Cosik Ktosik) #5

Po kodzie błędu niby zwykły problem ze sterownikiem (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Tylko czemu z NDIS protocol?

Ale sprawdź najpierw podaną tu poprawkę: http://support.microsoft.com/?kbid=916595&sd=RMVP

oraz zrób skanowanie Combofixem.

margita , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Margita) #7

Po użyciu programu WinDbg wyszło w protokole:

probably caused by ndisuio.sys (ndisuio+2f7c)

(Margita) #8

Znalazłam coś takiego na interku:

"Ndisuio.sys jest plikiem wykorzystywanym przez Zero Wireless Configuration. Jest rzeczywiscie dziwny, bo nawiazuje komunikacje przez LAN gdy wylaczone jest WiFi.

USUNIECIE PROBLEMU: na karcie services (komenda z menu uruchom: services.msc) prosze wylaczyc usluge Zero Wireless... "

...............................................................................................................................................................

Ja właśnie mam laptopa a internet idzie przez adapter Repotec , przez USB. W momencie gdy się łączę z siecią to pojawia się ten blue screen.

Jak wyłączyć to Zero Wireless? Pomoże ktoś? Jakoś nie radzę sobie :wink:

(Cosik Ktosik) #9

Ale jest też plikiem podwyższonego ryzyka, pod którego często podszywają się robaki (kiedy pojawia się błąd). Stąd prośba o przeskanowanie systemu oraz logi.

A jak chcesz wyłączyć konfigurację sieci zerowej, to w start->uruchom, wpisz services.msc

I znajdź tą usługę, potem wejdź w jej właściwości i ustaw na wyłączony, a uruchamianie na ręczny.

(Margita) #10

w viscie nie widzę po starcie -> uruchom; jak daję wyszukaj "services.msc" to nic nie znajduje #-o

kto ma vistę i pomoże wyłączyć usługę zero wireless configuration?

(Cosik Ktosik) #11

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań (czarnym)->właściwości->zakładka menu start->dostosuj->zaznacz polecenie uruchom i zatwierdź OK. Teraz w start pojawi się uruchom, wpisz tam: services.msc

Tam szukaj tej usługi. Nie mam Visty, więc nie wiem jak tam się to nazywa, ale pamiętam, że jest usługa o nazwie Autokonfiguracja sieci WLAN

(Margita) #12

ok, dzięki, doszłam do tej autokonfiguracji sieci wlan ale nie wiem co dalej.

Czy jak zatrzymam tę usługę to jest to samo co wyłączenie usługi zero wireless?

zauważyłam że aby połączyć się z internetem to 4 razy pojawia się blue screen, no koszmar poprostu. Za piątym razem się udaje, masakra prawdziwa.Jak macie jakieś sugestie to proszę o radę, ostrzegam nie znam się za bardzo na kompie więc prosze o jak najprostrze instrukcje. Z góry dziękuję.

(Cosik Ktosik) #13

Najpierw spróbuj znaleźć najnowsze sterowniki do Twojej karty WFI.

Jeżeli bluescreen nadal będzie występować, to spróbuj ją wyłączyć w menedżerze urządzeń (w start->uruchom wpisz compmgmt.msc).

Jak dalej nic, to spróbuj wyłączyć tą usługę "Autokonfiguracja sieci WLAN" (odpowiada ona konfiguracji sieci zerowej: http://www.inf.aber.ac.uk/advisory/faq/965/).

Jeżeli musiałaś wykonać ten krok, to warto będzie spróbować naprawy pliku ndisuio.sys.

PS Jak rozumiem, łączysz się z Internetem przez LAN, a nie WIFI?

(Margita) #14

mam internet osiedlowy, radiowy. Łączę się za pomocą Wirless-G High Power USB Adapter ( czy to jest ta karta?) - Repotec RP-WU1705.Wczesniej automatycznie komp łączył się z internetem przy starcie ( ten sam dostawca) ale po ostatnich modernizacjach musze łączyć się ręcznie - muszę nawiązać łaczenie szerokopasmowe. Mój komp ma wpisane jakies hasła i wtedy jest sprawdzany. Podczas tych czynności albo chwilę po pojawia się blue screen. Modernizacja sieci to same problemy dla mnie.

(wieszak) #15

a może nasza wyszukiwarka 8)

viewtopic.php?t=9528