Blue screen / ndisuio.sys

ndisuio.sys - prowokuje u mnie niebieski ekran.

Co robić? co to jest?

#-o Mam vistę i nod32 jako antywirus, wyłączyłam zaporę ogniową ( windowsa i wymiennie nod’a - niestety nie pomaga).

Najczęściej problem pojawia się przy łączeniu się z internetem.

Bardzo prosze o jakieś rady.

Jeśli się nie myle to usługa jest do sterowników do internetu.

Czasami znajduję sie tam infekcja więc dla pewnośći daj log z -----> ComboFix.

:slight_smile:

Podaj jeszcze kod błędu, gdyż nie zawsze winą jest sam sterownik podany jako przyczyna.

Co do sterownika, oczywiście najlepiej przeinstalować na nowszy.

Ale najpierw wirusy i kod błędu.

ok już podaję:

0x000000D1 (0x00000014, 0x00000002, 0x00000000, 0x88E96F7C)

ndisuio.sys - Adress 88E96F7C base at 88E94000, Datestamp 4549b2f2

Po kodzie błędu niby zwykły problem ze sterownikiem (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Tylko czemu z NDIS protocol?

Ale sprawdź najpierw podaną tu poprawkę: http://support.microsoft.com/?kbid=916595&sd=RMVP

oraz zrób skanowanie Combofixem.

margita , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Po użyciu programu WinDbg wyszło w protokole:

probably caused by ndisuio.sys (ndisuio+2f7c)

Znalazłam coś takiego na interku:

"Ndisuio.sys jest plikiem wykorzystywanym przez Zero Wireless Configuration. Jest rzeczywiscie dziwny, bo nawiazuje komunikacje przez LAN gdy wylaczone jest WiFi.

USUNIECIE PROBLEMU: na karcie services (komenda z menu uruchom: services.msc) prosze wylaczyc usluge Zero Wireless… "

Ja właśnie mam laptopa a internet idzie przez adapter Repotec , przez USB. W momencie gdy się łączę z siecią to pojawia się ten blue screen.

Jak wyłączyć to Zero Wireless? Pomoże ktoś? Jakoś nie radzę sobie :wink:

Ale jest też plikiem podwyższonego ryzyka, pod którego często podszywają się robaki (kiedy pojawia się błąd). Stąd prośba o przeskanowanie systemu oraz logi.

A jak chcesz wyłączyć konfigurację sieci zerowej, to w start->uruchom, wpisz services.msc

I znajdź tą usługę, potem wejdź w jej właściwości i ustaw na wyłączony, a uruchamianie na ręczny.

w viscie nie widzę po starcie -> uruchom; jak daję wyszukaj “services.msc” to nic nie znajduje #-o

kto ma vistę i pomoże wyłączyć usługę zero wireless configuration?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań (czarnym)->właściwości->zakładka menu start->dostosuj->zaznacz polecenie uruchom i zatwierdź OK. Teraz w start pojawi się uruchom, wpisz tam: services.msc

Tam szukaj tej usługi. Nie mam Visty, więc nie wiem jak tam się to nazywa, ale pamiętam, że jest usługa o nazwie Autokonfiguracja sieci WLAN

ok, dzięki, doszłam do tej autokonfiguracji sieci wlan ale nie wiem co dalej.

Czy jak zatrzymam tę usługę to jest to samo co wyłączenie usługi zero wireless?

zauważyłam że aby połączyć się z internetem to 4 razy pojawia się blue screen, no koszmar poprostu. Za piątym razem się udaje, masakra prawdziwa.Jak macie jakieś sugestie to proszę o radę, ostrzegam nie znam się za bardzo na kompie więc prosze o jak najprostrze instrukcje. Z góry dziękuję.

Najpierw spróbuj znaleźć najnowsze sterowniki do Twojej karty WFI.

Jeżeli bluescreen nadal będzie występować, to spróbuj ją wyłączyć w menedżerze urządzeń (w start->uruchom wpisz compmgmt.msc).

Jak dalej nic, to spróbuj wyłączyć tą usługę “Autokonfiguracja sieci WLAN” (odpowiada ona konfiguracji sieci zerowej: http://www.inf.aber.ac.uk/advisory/faq/965/).

Jeżeli musiałaś wykonać ten krok, to warto będzie spróbować naprawy pliku ndisuio.sys.

PS Jak rozumiem, łączysz się z Internetem przez LAN, a nie WIFI?

mam internet osiedlowy, radiowy. Łączę się za pomocą Wirless-G High Power USB Adapter ( czy to jest ta karta?) - Repotec RP-WU1705.Wczesniej automatycznie komp łączył się z internetem przy starcie ( ten sam dostawca) ale po ostatnich modernizacjach musze łączyć się ręcznie - muszę nawiązać łaczenie szerokopasmowe. Mój komp ma wpisane jakies hasła i wtedy jest sprawdzany. Podczas tych czynności albo chwilę po pojawia się blue screen. Modernizacja sieci to same problemy dla mnie.

a może nasza wyszukiwarka 8)

viewtopic.php?t=9528