Blue screen + nie ładuje się nawet tryb awaryjny

(chmur0n) #1

Witam ,mam problem który polega na tym ,iż nie mogę uruchomić żadnego trybu - ani awaryjnego , ani normalnego ,ani ostatnia dobra konfiguracja - nie działa. Za każdym razem jak chce odpalić system normalnie to komputer (podczas ładowania windowsa) wyrzuca mi niebieski ekran (Blue Screen of Death) i się resetuje. Nic nie mogę zrobić bo nawet windows sie nie odpala ,awaryjny też nie! nic! Bios jedyne co mogę odpalić ,no i oczywiście botowanie płytki. No i zamierzam zrobić formata+reinstall windowsa ,lecz czy dałoby rade to jakoś w biosie naprawić czy coś w tym stylu? Gorzej z tym że nie mogę ocenić przyczyny w/w błędu ,ponieważ brat 'rozwalił' windowsa :< prosze o pomoc.

(Pan Ziombl) #2

log z debugging tools for windows

(Grzech U007) #3

Trudno ocenić co jest problemem, zależy co brat robił. Jeśli zainstalował coś szkodliwego dla systemu to jest to wina systemu, jeśli walił młotkiem w komputer to jest to wina sprzętowa. W sumie za mało konkretów podałeś,

(Reksio009) #4

Jeżeli jest możliwość przeanalizuj minidumpy co się tworzą po wystąpieniu BSOD. Zrobisz to w debugerze windows blue-screen-ndis-sys-t322106.html#p2118183 Będziesz miał tam podany kod blędu oraz ewentualnie plik który spowodował zawieszenie.

(chmur0n) #5

jakis wirus to byl chyba ,albo nie wiem co bo - NIE ROBIŁEM FORMATA ,jedyne co zrobiłem to zainstalowałem windowsa od nowa tj. PODMIENIŁEM wszystkie pliki windowsa .. I już się ładuje

Btw. otakto ogarne tylko wirusy. Napisze o tym w dziale o skanowaniu hijackthis ;p

(Pan Ziombl) #6

troszkę xxxxxxxx sprawę. wystarczyło wkleić loga i można by sprawdzić co powodowało problem

(chmur0n) #7

Ale JAK ,przecież mogłem uruchomić tylko biosa lub płytke zbootować ,bo nawet tryb awaryjny się nie chciał włączyć.

(Pan Ziombl) #8

zawsze można podłączyć dysk pod innego kompa

(Magik) #9

bez_pseudonimu , trzecie ostrzeżenie oznaczałoby ban, a takowe powinieneś otrzymać za wulgarny język.

Wulgaryzm wykasowałem, ale nie przeginaj.

A pro po : dwa twoje posty z innych tematów usunąłem jako OT-y.