Blue Screen - ntkrnlpa.exe i NETIO.SYS - co to jest?

Witam!

Od 2 dni zauważyłem dziwną przypadłość mojego komputera - przy ściąganiu z serwerów lub skądkolwiek, gdzie nawiązywanych jest wiele połączeń, wywala mi bluescreeny. Po odczytaniu ich programem “Debuging Tools For Windows” wyskakuje najczęściej

albo

Pliki .dmp są dostępne tutaj

http://mymaney.vot.pl/dmp/index.php

Sprawdzanie dysku chkdisk i sfc /scannow zrobione, defragmentacja też, nie wiem co to może być. Net mam bezprzewodowo z TP-linka odbierany przez badziewskie urządzonko od TPsa czyli kartę WiFi Sagem od Liveboxa. Nie działo to się dopóki nie zwiększyłem prędkości do 20MB/s i wywala BS przy większych prędkościach ściągania.

Pomóżcie proszę!

Czy nie masz czasem programu Zone Alarm?

Spróbuj przeinstalować aplikację, która powoduje błąd. Powinno pomóc.

Piotr92 , świetna odpowiedź =D> ,we wszystkich wątkach można by było tak napisać :

Łukash , nie mam i nigdy nie miałem Zone Alarm (czytałem o tym problemie), mam firewall od Comodo i Avirę.

A już całkiem nie kumam o co biega, przełączyłem net na 1MB od Vectry po kablu i nie mam tego problemu! Czy to może być wina karty Wi-Fi SAGEM XG-762N, która nie wyrabia na większych prędkościach ściągania (20MB/s)? Bo tylko w takich momentach zauważyłem bluescreeny :expressionless: Sterownik skopany? I czy ntkrnlpa.exe jest odpowiedzialny za ruch internetowy?

Całkiem prawdopodobne.Ale z tego co w sieci wypisują na temat NETIO.SYS to problem leżeć może w Antywirach lub zaporach.

nawet na dp był wątek

vista-blue-screen-netio-sys-antywirus-t320292.html

Spróbuj odinstalować może najpierw Comodo i włącz systemową zaporę,zobacz czy na szybkości 20mb jest problem,jak będzie odinstaluj Avire i zainstaluj np Microsoft Esential Security-tak na próbę i popatrz na 20mb.

Gdybyś się wysilił i skorzystał z googli dowiedziałbyś się, że plik ntkrnlpa.exe nie ma nic wspólnego z ruchem sieciowym. Jest to plik jądra systemu Windows(jeżeli nie wiesz co to, to zapraszam do skorzystania z googli, one zapewne podadzą Ci link do artykułu na Wikipedii, który wyjaśnij Ci ten temrin). Co do bsod’a, może to być karta sieciowa, a wręcz na 100% jest to jej wina, skoro system wywala bsod w trakcie silnego obciążenia karty. Odinstaluj sterowniki do karty, zainstaluj najnowsze. To powinno pomóc.

mymaney , zacznij tak jak pisze Piotr92