Blue screen, o co chodzi?

Siema.

Kiedy włączyłem komputer, to przy ładowaniu systemu pojawił się bluescreen, no to chciałem zrobić format i wgrać od nowa system, kiedy system zaczął się instalować pojawił się problem, bo napisane było, że nie odnaleziono jakiegoś pliku i coś tam coś tam.

Nie wiem co się dzieje, później wyślę zdjęcia, ale możecie teraz napisać, co to może być ?

Z góry dzięki.

dysk może mieć bady.może być uszkodzona płytka z której chcesz zainstalować system lub płyta główna

Jakiego pliku? Nadpisz Sektor startowy komendami fixmbr następnie Fixboot.

Plik ntdlr ?

Windows czy linux?

Ja bym przetestował pamięć ram. Jeśli masz dwie kości ramu to spróbuj najpierw odpalić na jednej z nich i zobaczysz czy problem będzie się powtarzał. Możesz spróbować też uruchomić live cd i przetestować pamięć lub ram

http://blog.mrnet.pl/2011/06/procedura- … indows-xp/ ten plik odpowiada za sektor rozruchowy. Został uszkodzony dlatego nie ładuje systemu.

Wyślę zaraz zdjęcia. Tylko zastanawiam się, bo komputer zawsze odłączałem od prądu, a na dodatek gdy nie odłączałem, mam listwę przeciwprzepięciową oraz kontakt przeciwprzepięciowy, czyli podwójna ochrona, ale zawsze starałem się odłączać od prądu.

Płyta jest na pewno sprawna, bo instalowałem 2 dni temu na innym komputerze.