Blue Screen po podkręceniu proca :(

No to podkręciłem sobie procesor o 200MHz i teraz się komputer nie uruchamia, jak ma sie pojawić logo Windows i sie ma ładować to blue screen wyskakuje. Jest na nim tak:

Pojawił sie problem i system windows został zamknięty żeby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Sprawdź czy na kompie nie ma wirusów i usuń wszystkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany, wpisz polecenie CKDISK /F aby sprawdzic czy nie jest on uszkodzony i ponownie uruchom kompa.

Numer błedu:

0x0000007B (0xF7986524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x0000000)

Dysk w biosie jest, (Samsung 200GB), proc to Pentium D 805 2,66GHz. Resetowałem już bios na ustawienia domyślne i nic…

Jest tak:

Tryb aw. BS, Ostatnia znana dobra konf. BS, Vista sie ładuje a potem reset kompa bez żadnego błedu, konsola odzyskiwania sys. XP BS, zbootowanie z płyty XP BS :frowning: … O co to chodzi?

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 13:24

Ubuntu sie załadowało (LiveCD), ale neta nie ma… :expressionless:

0x0000007Bl

Prawdopodobnie podniosłeś i magistralę PCI powyżej 33 MHz i są błędy i może będzie trzeba naprawić/przywrócić/przeinstalować system XP.

Bios ustawienia standard i zapisz bios Save.

Z poziomu konsoli R wykonaj sprawdzenie dysku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Zmieniałem tylko takie coś co było ustawione na 133, i zmieniłem na 145 (zmieniałem stopniowo) i nagle BAH! Przy uruchamianiu pisze, że BIOS jest źle ustawiony i zmieni ustawienia na fabryczne, potem to juz tak jak wyżej.

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 14:24

Załadował mi sie instalator Windows… Formatować czy spróbować to naprawić? Po formacie sie to na 100% uruchomi? Bo jak mi sie potem znów to nei załaduje …

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 14:30

Na dole jest napis “NIE MA DYSKU W TEJ STACJI” Co jest :placze:

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 14:34

Przy starcie kompa pojawia sie napis (przedtem tego nei było)

IDENTYFING IDE DRIVES

IDE0 S2004PC 2000000MB MASTER

IDE1 No drive

IDE2 No drive

IDE3 no drive

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 14:47

Dysk SATA :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 15:44

STWIERDZONO ŻE WOLUMIN ZAWIERA PRZYNAJMNIEJ JEDEN NIEODWRACALNY PROBLEM :frowning:

Chyba coś zmajstrowałem porządnie…

odepnij hdd’ki odpal kompa, wyswietli ze brak hdd, wylacz, podepnij hdd, ustaw w biosie jako second boot itd

Udało mi sie sformatować cały hdd instaatorem Mandrivy, zainstalowałem Viste (działa), ale w instalatorze XP pisze “Brak dysków w tej stacji” i nic sie nei da zrobić… Klikne C (utwórz partycje) to pisze “Nie można wykonac tej operacji”. Klikne Enter (instalacja XP) to blue screen

A na Viście nie mam neta…

Dysk jest SATA 200gb, może dlatego go nie wykrywa…? Nie mam flopki, to nie zainstaluje sterów z dyskietki… Ale mam XP Home Edition zintegrowany z SP2 (dostałem z kompem).

Złączono Posta : 16.08.2006 (Sro) 11:38

Nie moge bo mam plomby.

A jaką masz płytę główną?

Złączono Posta : 16.08.2006 (Sro) 11:41

Ok tego nie zauważyłem , więc mój pomysł z resetem biosu padł na twarz

Gdybym nie miał plomb, to by bylo pierwsze co bym zrobił… Pojade do serwisu na gwarancji jest to niech mi zainstalują XP… No chyba, że coś wymyślicie, bo mi sie skończyły pomysły :lol: