Blue screen po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej

Witam

 

Zakupiłem sobie całkowicie nowy zestaw komputerowy (z montażem) na morele, z tym zastrzeżeniem, że dyski twarde przeniosłem sobie ze starego.

Wgrałem od nowa system, sterowniki do płyty głównej, procesora i zabrałem się za sterowniki do karty.

Po ich zainstalowaniu komputer standardowo musiał się zrestartować. Daję “ok”, restartuj…

 

Niestety jak windows się załadował wyskoczył mi Blue Screen. Myślę sobie “co jest?”. Reset - to samo. Wyłączyłem zasilanie i przepiąłem wtyczkę od monitora pod płytę główną i odłączyłem kartę. Teraz windows wstał, ale co mi po integrze jak sobie na niej nie pogram w zbyt wiele?

Próbowałem przeinstalowywać stery, wyłączałem i usuwałem te od zintegrowanej karty, ale nic to nie dało. Cały czas wylatuje BSOD. Wyjmowanie karty i wsadzanie jej z powrotem, dociskanie wtyczek także nie pomogło.

 

Szukałem w google, ale pomimo tego, że dość dużo osób ma taki problem nie znalazłem żadnego rozwiązania.

 

 

Sterowniki instalowałem z płyty dołączanej do karty. Ze strony oficjalnej też próbowałem.

 

Cała specyfikacja:

System: Windows 7 Ultimate x64

Procesor: Intel i5 4460

Karta graficzna: Sapphire Radeon RX470 Nitro 4GB

Ram: GoodRam 8 GB 1600 MHz 10 DIMM

Płyta główna: MSI H81M-P33

Zasilacz: Antec VP 500W

 

Dodam, że jak podepnę kartę to na ekranie mam dwa ciągi kolorowych pasków, a po załadowaniu systemu (jak nie ma sterowników) cały ekran jest przymglony takimi paskami. Na integrze wszystko działa normalnie. 

 

Podejrzewam, że to karta przyszła mi już uszkodzona, ale mam nadzieję, że się mylę.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

A ta karta to sprawdzona?

Co masz na myśli?

 

Na uszkodzoną nie wygląda.

Czyli wygląda na problem z kartą? dobrze by było ją sprawdzić na innym kompie, oczywiście zasilanie do niej ma poprawnie podpięte?

Są dwie wtyczki - na obydwu chodzi tak samo. Dociskałem je na wszelki wypadek.

 

Czasami również zdarzy się, że komp się włącza, ale monitor nie reaguje pomimo tego, że łapie sygnał z wejścia DVI karty.

Po przełączeniu wtyczki DVI do wejścia od płyty głównej (bez odłączania zasilania karty) uruchamia się normalnie, menadżer urządzeń widzi wtedy obydwie: i zintegrowaną Intela i AMD, ale sterowniki wołają o podłączenie jej.

Jak to robię (tj. wepnę DVI z powrotem w kartę)  to cała zabawa z BSODami albo brakiem reakcji monitora zaczyna się od nowa.

 

Wezwałem kumpla siostry, który zajmuje się naprawą PC itd. Jak będzie miał czas to weźmie kartę i sprawdzi u siebie. 

 

EDIT: Sprawdziłem kartę ze starego kompa (Radeona HD5670 mianowicie) i działa ona bez żadnych zgrzytów. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że to wina nowej karty. 

Zgłosiłem więc owego RX’a do panów z Morele i czekam na odpowiedź.

 

31.10.2016

Przysłali mi nową kartę i wszystko chodzi bez żadnych hec.

Temat można zamknąć. :slight_smile: