Blue screen po zamontowaniu napędu SATA

Dzisiaj zamontowałem nagrywarkę LG GH22LS50 na SATA. Pozostałe dwa dyski i napęd mam podłączone przez interfejs ATA. Moja płyta ma dwa złącza SATA. Problem polega na tym, że w momencie ładowania systemu wyświetla się blue screen z informacją, że problem powoduje plik iastor.

W BIOS’ie obsługa SATA jest włączona.

Moja płyta główna to: Gigabyte GA-8IK1100 v2.0

Proszę o pomoc.

przelacz w tryb IDE kontroler… nie robi to roznicy nagrywarce, ale dyskom spora 8)

ps. ach, zapomnialbym… ustaw kolejnosc bootowania wlasciwa w biosie, bo z regoly dyski/napedy SATA sa traktowane jako pierwszorzedne

Pomogło, dzięki. :smiley: Tylko teraz nie widzi mi tego drugiego napędu, który jest na ATA. Zworkę dawałem we wszystkich możliwych ustawieniach, tzn. master, slave i cable select ale nie widać go ani w biosie ani tym bardziej w systemie. :frowning:

podlacz dyski na IDE0/1 (pierwsze wejscie, dyski z odpowiednio wsadzonymi zworkami master/slave) a naped pod drugie jako master (ze zworka na master i na koncu tasmy)

Już tak zrobiłem ale to nic nie dało.

a, dwa dyski jako master (kazdy na innym wejsciu) i cd jako slave na drugim wejsciu?

ps. ew. jeden hdd jako master (na pierwszym WE), drugi slave + naped master (na drugim WE)

Jak podłączyłem tą nagrywarkę SATA jako IDE to mi teraz nie widzi tej taśmy ATA Secondary. :]

Zresztą ten drugi napęd jest już dość leciwy więc chyba w ogóle go odłączę, tym bardziej że to jest samo DVD.

bardzo mozliwe, bo masz tylko jeden kontroler ICH5R, ktory najwyrazniej wspoldzieli SATA z drugim wejsciem ATA… ale, to tylko moja teoria, bo nie cisnalem wujka G. zbyt mocno :wink: