Blue Screen podczas instalacji systemu Windows 7

Witam.

Posiadam pewien problem, mianowicie posiadam zbootowanego pendrivea z Windowsem 7 programem: “Windows 7 USB DVD Download Tool”. Po załadowaniu plików instalacyjnych pokazuje się napis: “Starting Windows”, po czym po kilku sekundach następuje BS o kodzie: 0x00000019 (0x00000003, 0x812360c0, 0x812360c8, 0x812360c8). W czym tkwi problem? Próbowałem pewnych sposobów znalezionych w internecie lecz żaden nie zadziałał, czy może być to wina awarii któregoś z komponentów? 

Mój sprzęt to:

Intel Pentium IV 3.0 GHz

2GB RAM DDR3

Nvidia GeForce 7300 GS z 512 Mb

Bardzo proszę o pomoc :) 

Obstawiam problem ze sterownikiem USB (jaka to płyta główna?) Inna możliwość to uszkodzenie pamięci RAM, lub samego pendrive.

Płyta główna jest Gigabyte, niestety nie mam obecnie jak sprawdzić modelu (jest to dosyć stary model). Z pendrive nie było żadnych problemów, z gniazdem USB także, obawiam się o ram jednak nie mam pojęcia jak sprawdzić poprawność działania.

Ok. Model płyty sprawdzisz w CPU-Z w zakładce Mainboard.

Co do pamięci - to pobierz Memtest http://www.memtest86.com/download.htm w wersji .iso lub do utworzenia botowalnego pendrive. Przy pomocy tego nośnika uruchamiasz komputer, i pozwalasz programowi działać. Poczekaj przynajmniej do końca pierwszego kompletu testów.

A nie jest to instalka 64-bit na 32-bitowym procku? nie wszystkie P4 obsługiwały architekturę 64-bit…

Nie, jest to Windows 86x na 32 procesor. Skanowanie programem memtest trwa już 5 godzin, ile może jeszcze potrwać? Dodam, że próbowałem zainstalować XP z płyty, podczas instalacji nie mógł skopiować paru plików po czym następował blue screen.

Więc albo nośnik instalacyjny, albo jednak dysk twardy. Próbowałeś jakiegoś Linuxa tam postawić?

Co do memtest - zależy ile chcesz przebiegów… wystarczy niby jeden, ale dla pewności lepiej zostawić na 24 godziny. Im dłużej bez błędów tym pewniej - kiedyś jak mi zależało na sprzęcie, to 4 dni testowałem żeby wykluczyć otrzymane za free pamięci :wink:

Poza tym: P4 to raczej kiepski sprzęt dla Win 7. Niby spełnia wymagania, ale moja platforma AMD analogiczna do Twojej nie podołała Win 7… teraz już nie pamiętam czy chodziło o BSODy czy sterowniki, ale jak patrzę na maszyny które mam teraz, to czysty Win7 zżera 0,8-1,2 GB RAM. Warto się z tym bujać?

//edit: jeżeli w mobo masz wbudowaną grafikę, to spróbuj instalować z odłączoną fizycznie 7300GS (wyjętą z kompa).

Mem test na każdym z 9 testów wykrył po 65535+ błędów i na 10 - 870. Obstawiam, że to nie dobrze? Spróbuję bez karty i dam znać, bd się męczył z XP Jeszcze ale najlepszy sposób to chyba wymiana komputera. :D 

Ile masz kości pamięci ?

4

Wyciągnij połowę i ponów mem test. I jeszcze jedno: jeśli podkręcałeś CPU lub pamięci - to przywróć ustawienie nominalne.

Nie podkręcałem nic, czy ponowić próbę instalacji Win7 bez połowy kości, i czy wyniki są złe?

Najpierw zrób test połowy pamięci - być może tylko jedna jest uszkodzona. Jeśli na tych pamięciach które zostawisz będą błędy - to zamień je z tymi które wyjąłeś - i ponownie zrób test. Instalacja przy uszkodzonych modułach pamięci to IMHO szkoda czasu - bo nawet jeśli przejdzie - to później mogą się dziać jakieś cuda.

Okej, w takim razie zrobię tak i dam znać jak wyszło. Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: