Blue Screen podczas instalacji systemu Windows 7


(Georgewiktormistrz) #1

Witam.

Posiadam pewien problem, mianowicie posiadam zbootowanego pendrivea z Windowsem 7 programem: "Windows 7 USB DVD Download Tool". Po załadowaniu plików instalacyjnych pokazuje się napis: "Starting Windows", po czym po kilku sekundach następuje BS o kodzie: 0x00000019 (0x00000003, 0x812360c0, 0x812360c8, 0x812360c8). W czym tkwi problem? Próbowałem pewnych sposobów znalezionych w internecie lecz żaden nie zadziałał, czy może być to wina awarii któregoś z komponentów? 

Mój sprzęt to:

Intel Pentium IV 3.0 GHz

2GB RAM DDR3

Nvidia GeForce 7300 GS z 512 Mb

Bardzo proszę o pomoc :) 


(Veers) #2

Obstawiam problem ze sterownikiem USB (jaka to płyta główna?) Inna możliwość to uszkodzenie pamięci RAM, lub samego pendrive.


(Georgewiktormistrz) #3

Płyta główna jest Gigabyte, niestety nie mam obecnie jak sprawdzić modelu (jest to dosyć stary model). Z pendrive nie było żadnych problemów, z gniazdem USB także, obawiam się o ram jednak nie mam pojęcia jak sprawdzić poprawność działania.


(Veers) #4

Ok. Model płyty sprawdzisz w CPU-Z w zakładce Mainboard.

Co do pamięci - to pobierz Memtest http://www.memtest86.com/download.htm w wersji .iso lub do utworzenia botowalnego pendrive. Przy pomocy tego nośnika uruchamiasz komputer, i pozwalasz programowi działać. Poczekaj przynajmniej do końca pierwszego kompletu testów.


(drunkula) #5

A nie jest to instalka 64-bit na 32-bitowym procku? nie wszystkie P4 obsługiwały architekturę 64-bit…


(Georgewiktormistrz) #6

Nie, jest to Windows 86x na 32 procesor. Skanowanie programem memtest trwa już 5 godzin, ile może jeszcze potrwać? Dodam, że próbowałem zainstalować XP z płyty, podczas instalacji nie mógł skopiować paru plików po czym następował blue screen.


(drunkula) #7

Więc albo nośnik instalacyjny, albo jednak dysk twardy. Próbowałeś jakiegoś Linuxa tam postawić?

Co do memtest - zależy ile chcesz przebiegów… wystarczy niby jeden, ale dla pewności lepiej zostawić na 24 godziny. Im dłużej bez błędów tym pewniej - kiedyś jak mi zależało na sprzęcie, to 4 dni testowałem żeby wykluczyć otrzymane za free pamięci :wink:

Poza tym: P4 to raczej kiepski sprzęt dla Win 7. Niby spełnia wymagania, ale moja platforma AMD analogiczna do Twojej nie podołała Win 7… teraz już nie pamiętam czy chodziło o BSODy czy sterowniki, ale jak patrzę na maszyny które mam teraz, to czysty Win7 zżera 0,8-1,2 GB RAM. Warto się z tym bujać?

//edit: jeżeli w mobo masz wbudowaną grafikę, to spróbuj instalować z odłączoną fizycznie 7300GS (wyjętą z kompa).


(Georgewiktormistrz) #8

Mem test na każdym z 9 testów wykrył po 65535+ błędów i na 10 - 870. Obstawiam, że to nie dobrze? Spróbuję bez karty i dam znać, bd się męczył z XP Jeszcze ale najlepszy sposób to chyba wymiana komputera. :D 


(Veers) #9

Ile masz kości pamięci ?


(Georgewiktormistrz) #10

4


(Veers) #11

Wyciągnij połowę i ponów mem test. I jeszcze jedno: jeśli podkręcałeś CPU lub pamięci - to przywróć ustawienie nominalne.


(Georgewiktormistrz) #12

Nie podkręcałem nic, czy ponowić próbę instalacji Win7 bez połowy kości, i czy wyniki są złe?


(Veers) #13

Najpierw zrób test połowy pamięci - być może tylko jedna jest uszkodzona. Jeśli na tych pamięciach które zostawisz będą błędy - to zamień je z tymi które wyjąłeś - i ponownie zrób test. Instalacja przy uszkodzonych modułach pamięci to IMHO szkoda czasu - bo nawet jeśli przejdzie - to później mogą się dziać jakieś cuda.


(Georgewiktormistrz) #14

Okej, w takim razie zrobię tak i dam znać jak wyszło. Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: