"blue screen" podczas instalacji win xp +sp2

A więc może od początku. kumpel zadzwonił do mnie że CPU ma ciągle 100% wydajności i kąp się resetuje po kilku minutach włączanie PC dochodziło do boot 'owania i reset. postanowiłem przeinstalować system chociaż dwa dni temu był SO był postawiony na nowo… pliki przy pierwszym ładowaniu plików wyskakiwały komunikaty że plik nie może być skopiowany kilka razy powtarzałem instalacje. przywróciłem ustawienia bios… poleciało… sformatowałem C: przy kolejnym ładowaniu plików również wyskakiwały komunikaty że nie można skopiować plików ponawiałem kilka razy i pliki przechodziły… PC uruchomił się ponownie, tu gdzie miała zacząć się instalacja wyskoczył “błąd krytyczny(którym pisało coś o tym że nie można skopiować plików)” potem jak w temacie blue screen z informacją.

"Pojawił się problem z system Windows zostanie on zamknięty aby zapobiec uszkodzeni PC

wyłącz, odinstaluj wszelkie programy antywirusowe oraz narzędzia do defragmentacji dysków i tworzenia kopi zapasowych . Sprawdź konfiguracje HDD i postaraj o zaktualizowane sterowniki. Uruchom program CHKDSk /F

 aby sprawdzić czy hdd nie jest uszkodzony a następnie ponownie uruchom PC.

Informacje techniczne 

*** STOP: 0x00000024 (0x001902fe, 0xf7975950, 0xf797564c, 0x804fcc30)"

uruchomiłem ponownie PC CHKDSK sprawdził dysk znowu blue screen.

Zabrałem hdd do siebie CHKDSK sprawdził, dysk działa.

Ale systemu dalej zainstalować nie mogę…

Aha jeszcze jedno wadliwość dysku instalacyjnego można raczej wykluczyć ponieważ 2 dni temu instalowałem z niego było git i dla wyłącznie sprawdzenia przyniosłem swój win ale pojawiały się podobne błędy. Zawsze nie chciał się skopiować inny plik…

PZDR z góry dzięki za pomoc

chętnie udzielę dodatkowych informacji

PS dodam jeszcze ze wszystkie partycje są w formacie NTFS

model płyty głownej proszę…

MATSONIC

ms8137c+

v:2.O

polegam na koledze(właścicielu komputera) który ma mało pojęcia na temat PC…

dodam jeszcze ze CHKDSK sprawdza na moim PC partycje J: w jego PC to E:(nie jest to partycja systemowa…) przy każdym rr kompa.

Tutaj Masz opis tego błędu i jego rozwiązanie Błędy systemu Windows (kody BSOD) (0x00000024)

http://winforum.pl/showthread.php?t=10771

ok… z tym raczej juz nie ma problemu… TZN mam nadzieję ale mam inny problem tak jak pisałem w pierwszym poście mam problemy z skopiowaniem plików: tzn załącza się instalator kopiuje pliki i pojawia się żę nie można skopiować pliku błąd instalacji dowolny klawisz restart… przytachałem kąpa do siebie często kod błędu to 7 zawsze jest problem z innym plikiem…

POMOCY…

edit/ http://img15.imageshack.us/img15/2900/dsc00153jq5.jpg

wyskakuje takie error zawsze inny błąd zawsze inny plik czasami się tylko powtarza… C: jest clean dysk na moim PC działa bez zarzutu tylko chkdsk zawsze go sprawdza

Konserwacja kompa porządna.

Temperatury i napięcia.

Reset biosu, dowolna metoda i ponowne ustawienie tylko co trzeba i zapisz bios Save.

Sprawdź pamięć na błędy obowiązkowo - memtest86.

Może komp kręcony ?

Napęd CD/DVD

Płyta instalacyjna - problem .

Dysk, diagnostyka narzędziem producenta dysku.

a więc konserwacje przeszedł temperatury i napięcia git reset biosu no problem i tak NA PŁYCIE baterii nie ma, za czym idzie że PC nie był kręcony, płyta git dysk przechodził diagnostykę, dwa bloki uszkodzone ale ze względu na jego wiek to normalne,

RAM!jedna kość ram-u była wadliwa

dzięki za pomoc

temat do close :slight_smile:

właściwie posta JNJN przeczytałem po tym jak się zorientowałem że to ram :slight_smile: ale dzięki za wkład :slight_smile: