Blue screen podczas instalacji XP, w trakcie wyboru partycji

Zaczęło się niewinnie :slight_smile: :oops:

W pierwszej kolejność BIOS sygnalizował błąd dłuższymi sygnałami oddzielonymi przerwami ( problem znikał po kilkukrotnym odłączeniu kompa od prądu ) :o

Teraz wszystko działa bez zarzutów z małym wyjątkiem restart nie działa. URUCHOM PONOWNIE Też nie działa tzn. komp się rozłączy ale nie całkiem. Zgaśnie monitor a reszta chodzi dalej :o

( Jakiś czas restartował się sam po jakiś 2 minutach od uruchomienia )

Parę razy wyświetlił mi niebieski ekran i coś tam pisało o pliku ntfs.sys ale jakoś mu mineło teraz przy instalowaniu systemu dojdzie tylko do wyboru partycji i zaraz po tym wywala niebieski ekran z jakimiś tam błędami

*** STOP: 0x0000000A (0xF9A80FBC, 0x00000002, 0x00000001, 0x80814164)

Czy może ktoś wie co może się dziać z moim kompem ( wykluczam dysk bo na innym też tak było ) bo mnie on już doprowadza do szału ;/ :cisza:

post-77708-1385653378187_thumb.jpg

Piszesz, że na innym komputerze też tak było.

A korzystałeś może z tej samej płyty instalacyjnej Windows?

Może to wina CD?

Sprawdź czy nie jest uszkodzona.

Wypróbuj inną.

sprawdzałem Na innym dysku ( komp był ten sam ) chciałem wykluczyć dysk.

Płyta instalacyjna powinna być spoko bo próbowałem z innymi wersjami WXP.

Przypomniał mi się jeszcze jeden może istotny fakt miałem dwie kości 256 MB i 128 MB i nagle jedną przestał mi czytać ( zmieniałem porty i to samo ). Może to być wina pamięci ? Niby teraz komp działa wszystko mogę robić z wyjątkiem URUCHOM PONOWNIE I Instalacji W XP.

Wiem najlepiej wymienić sprzęt ale temu dopiero minęła gwarancja i troszkę szkoda.

CHYBA CZEKA MNIE WIZYTA W SERWISIE :frowning:

Pozdrawiam :slight_smile:

@grindo28 - a przeczytales, co jest napisane na tym ekranie - sa problemy z koscmi ram lub grafika

byc moze, w trakcie przecierania obruszyli karte/radiator lub ram ?

powyciagaj co zbedne, odpal na minimalnym konfigu

Dzięki clockwork

Masz rację czyściłem akurat te elementy

poprawiłem grafikę wydmuchałem port pamięci i problem z głowy :smiley:

Nigdy bym nie pomyślał że może to być przyczyną

Pozdrawiam :slight_smile: