Blue screen podczas instalcjii systemu

Witam,

Mam problem podczas instalacji systemu. Mianowicie chcę zainstalować windowsa xp na laptopie w którym system się wysypał, niestety pojawia się problem podczas ładowania plików/sterowników, po jakimś czasie wyrzuca blue screen widoczny na zdjęciu. W czym tkwi problem?

05743511897049786002.jpg

 

Najprawdopodobniej w trybie bootowania, czyli zmień to w BIOSie. SATA<>AHCI<>Legacy itp. XP-k to stary system więc raczej będzie SATA/Legacy lub coś podobnego. Może też być tak, że laptop za nowy na taki system! Co to jest za Acer?

W biosie jedyne opcje który były dostępny to zmiana z AHCI na IDE, po zmianie na IDE instalator windows uruchamia się jest ekran z informacją instalowanie windows , natomiast podczas instalacji komputer resetuje gdzieś w połowie instalacji urządzeń 

Laptop to Acer Aspire 5930

Laptop jest do systemu odpowiedni. Jeśli to zjawisko z restartem się powtarza, może to świadczyć o uszkodzeniu sprzętowym laptopa. Trudno mi przypuszczać, o które urządzenie chodzi.

Hej,

Czy laptop przypadkiem się nie przegrzewa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zauważyłem, że po wrzuceniu płytek z linuxem / windows 7 / windows 8.1 przy instalacji każdego systemu komputer restartuje się.

Laptop nie grzeje się jakoś szczególnie.

 

 

Tym bardziej świadczy to o uszkodzeniu sprzętowym. Dobrze było by zmienić na próbę moduł pamięci RAM.

Po wrzuceniu 2 kości ramu, komputer resetuje sie ledwo co po starcie.

Rozumiem innego modułu? Jeśli tak, to tam jest jednak źródło problemu, a więc uszkodzenie płyty głównej. 

Tak, czyli pozostaje wymiana płyty głównej.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Hej,

Ewentualnie może warto jeszcze przetestować pamięć przy pomocy na przykład MemTestu.

Pozdrawiam,