Blue Screen podczas używania Mozilla Firefox 74

Witam. Ostatnio mam problem z wyskakującym tzw. niebieskim ekranem śmierci. Zauważyłem że wyskakują podczas użytkowania przeglądarki Mozilla Firefox 74. Niedawno modernizowałem komputer…wymieniałem płytę główną…procesor…dołożyłem pamięć ram i zamontowałem dysk SSD. Na starym dysku HDD posiadałem Windows 7 32 bit…na nowym dysku zainstalowałem Windows 7 64 bit i zaktualizowałem do win 10…jednak co jakiś czas wywalały błędy z niebieskim ekranem i byłem pewien że to przez system…wróciłem do win 7 64 bit ale błędy dalej są. Zapodaję zrzuty ekranu z BlueScreenView :

Sądziłem że problem leży po stronie pamięci ram ale wykonałem diagnostykę pamięci przy uruchamianiu systemu i nie wykryło problemów.

Ile tej pamięci zainstalowane?
Ile biorą procesy firefoxa w menadżerze zadań?
Odznaczona zalecana wydajność i ustawione tak?

Napisz jeszcze jaki masz procesor, bo win 7 32 bit śmigał wg opisu.

Konfiguracja sprzętu:

Procesor: AMD Phenom 9500
Płyta główna: GIGABYTE GA-MA78G-DS3H
Pamięć: 8 Giga
Karta graficzna: AMD Radeon 6670
Zasilacz: FSP/Fortron 400W
Dyski Twarde: Toshiba SSD 256 GB - Systemowy oraz Samsung HDD 1 TB

Odznaczałem zalecaną wydajność i restarty mi się zdarzały. Tymczasowo przestałem używać Mozilli…przesiałem się na chrome i też miałem niebieski ekran…edge i zawiesił mi się raz komputer całkowicie.

Fortron 400W… Odpowiedź.

1 polubienie

Za slaby zasilacz? Powiem tak…zostawilem sobie na starym dysku system Win 7 32 bit i uzywam go teraz przez te niebieskie ekrany. Konfiguracja kompa ta sama…z tym samym zasilaczem i wszystko normalnie chodzi. Z tym ze wolalbym jednak uzywac nowego dysku z nowym systemem a nie moge bo wywala mi BlueScreen.

Nie dziwne. Fortrony, to były nowe, le tak 12 lat temu, teraz to zleżołki w magazynach. Nowych przecież nikt nie produkuje. Owszem stabilne, ale sam procesor wymaga 95W. Inne podzespoły też wymagają trochę, więc zgaduję, że jakie 260 280W przy nicnierobieniu.
Jak firefox obciąża procesor, jak rośnie zapotrzebowanie radka przy obciążeniu?
Do oglądania - bs. Do pobierania - bs.
Gdybyś się pochwalił fortonem 400W 85+ bronze, to mógłbym uwierzyć, że ma dosyć sprawności. Zwykły fortron, to mało 400W.

Poodpinaj głośniki, wszystko, co się da, - zostaw wpięty monitor, internet, klawiaturę i mysz. No i sprawdzaj.

Co fo fortrona 400W, to zwykłe zasilacze 500W mogą mieć gorszą sprawność. Jeszcze napisz, czy głośny ten fortron…

Nie jest głośny mój zasilacz…prawie go nie słychać. Ok…jeśli faktycznie potrzebny nowy zasilacz kto który z tych będzie najlepszy?

OCZ Stealth 500W

Tacens Radix Eco 500w

Chiftec 500W

Nie wiem czy to wina zasilacza. Szkoda inwestować w 10+ letni sprzęt. Z Windows 7 32-bity jest OK, a z wersjami 64-bitowymi nie?

Tak. Na starym dysku HDD z systemem win 7 32 komp zamula ale niebieskich ekranow nie ma…na nowym dysku SSD z systemem Win 7 64 bit…wywalaja mi niebieskie ekrany glownie podczas Mozilla Firefox…sporadycznie z innymi przegladarkami.

Nowy dysk (SSD) podłączasz tym samym przewodem i w to samo wejście na płycie głównej co stary dysk (HDD)?

Nie. Oba sa podlaczone jednoczenie do kompa.

To może kabel/wejście są wadliwe. Płyta ma swoje lata.

Pozamienialem kable pomiedzy dyskami…te od zasilacza jak i od płyty głownej ale nic to nie dalo.

No tak, ale po zamianie przewodów powinieneś ponownie zainstalować system na dysku SSD. Jeśli tylko wpiąłeś dysk do innego wejścia na płycie, to system dalej będzie wadliwie zainstalowany.

Ja bym najpierw popracował dwa, trzy dni na innej przeglądarce (np Edge) i sprawdził czy wystąpią podobne problemy. Jak nie to znaczy, że ze sprzętem wszystko OK i problem leży gdzieś w systemie albo samym FF.

U mnie po ostatniej aktualizacji FF przestał na przykład odtwarzać filmy z YT wklejane w postach na forach. Cały czas kręci się kółko buforowania i nic nie pobiera. Na innych przeglądarkach problem nie występuje i też nie mogę sobie na FF z tym problemem poradzić. Czekam wiec na FF75 a do tego czasu porzuciłem tą przeglądarkę.