BLUE SCREEN podczas włączania komputera

Witam.

Mam problem, mianowicie za każdym razem, gdy włączam komputer, po logo windowsa i podczas ’ lecenia ’ paska wyskakuje mi blue screen. Użyłem jednej z porad użytkowników na forum i ’ zastopowalem ’ blue screena, aby przeczytać co go spowodowało. Oto błąd:

STOP: 0x0000007E ( 0xC0000005, 0x8A5D2AB3, 0x B8503B9C, 0xB8503898 )

Szukałem, co mogło wywołać blue screena, znalazlem odpowiedzi na inny, podobny blad, ale nie mogłem znalezc na ten, wiec zwracam sie z prosba o pomoc. Z gory dziękuje i pozdrawiam.

za mało danych-co jest napisane po angielsku tuż pod tym kodem błędu?

naprawde szukales http://support.microsoft.com/kb/330182/pl… :?:

Pod kodem bledu nic nie ma napisanego, po prostu niebieski ekran nizej i nic wiecej. Komputer w trybie awaryjnym dziala bez problemu, wlasnie na nim jestem :stuck_out_tongue: . Dodam jeszcze ze ostatnio instalowalem nowe sterowniki do karty graf, moze to przez to ?

Pierwszy blue screen pojawil sie podczas przegladania paru stron w mozilli, zacial sie system, pokazal sie raport o bledach mozilli, po czym wylaczyla sie i komputer zacial sie tak, ze nie moglem juz nic zrobic. Zresetowalem go i od tamtej pory wyskakuje blue screen normalnie, a w trybie awaryjnym bez problemowo, wiec to raczej wina jakichs plikow, lub systemu.

W takim razie to wina jakiś sterowników.

@up. instalowalem jakies nowe sterowniki do grafy, ale nic nie daly :frowning:

Nie ogarniam za bardzo tych poradnikow ze zrzucaniem blue screena, wiec przepisalem go i napisze reszte tresci:

Upewnij sie, ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca. Jesli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie STOP, wylacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sproboj zmienic karte wideo.

Skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wylacz opcje pamieci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przeslanianie. Jesli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer , nacisnij klawisz F8, aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje Tryb awaryjny.

STOP: 0x0000007E ( 0xC0000005, 0x8A5D2AB3, 0x B8503B9C, 0xB8503898 )

To tyle, dzieki za odpowiedzi. Jakies jeszcze pomysly ? :stuck_out_tongue:

A instalowałeś starsze sterowniki jakieś? Bo skoro na nowych nie śmiga to stare może zadziałają? Aha a druga opcja ale moim zdaniem ostateczna to ewentualne zaktualizowanie biosa do nowszej wersji dla Twojej płyty głównej bo może być tak, że nowy sterownik do grafiki włącza jakąś zaawansowaną opcję w karcie a bios po prostu nie wie o co chodzi i może nowa wersja coś da? Najpierw zobacz ze starszymi sterownikami jak działa a potem jakby coś nadal było nie tak to zaktualizuj bios